mobil

Operátor O2 se potýká s výpadkem. Lidé mají problém s voláním

Zákazníci mobilního operátora O2 se v pondělí potýkají s výpadkem služeb. Stěžují si především na nemožnost se dovolat. Pracovníci O2 o problému vědí a pracují na jeho odstranění, potvrdila pro server Novinky.cz Kateřina Mikšovská z tiskového oddělení společnosti.

Na nedostupnost služeb si stěžovali lidé napříč Českem, například v Havlíčkově Brodě, Praze či Frýdku-Místku. Podle O2 se problém týká pouze hovorů mezi sítěmi jiných operátorů. "Někteří zákazníci mobilních služeb O2 mohli zaznamenat potíže s dovoláním do mobilních sítí jiných operátorů a na naše call centrum. Za vzniklé potíže se velmi omlouváme," uvedla pro Novinky.cz Mikšovská s tím, že volání z pevných sítí ani volání na tísňové linky nebyla nikterak dotčena.

Signál v metru je nově na Palmovce, Staroměstské a Florenci

Vysokorychlostním mobilním signálem jsou ode dneška pokryty další tři stanice metra a okolní tunely. Jsou to Staroměstská na lince A a Palmovka a Florenc na lince B. Informoval o tom pražský dopravní podnik (DPP). Celkem je podle podniku pokryto 25 z 61 stanic, příští týden se signál rozšíří do stanice Malostranská a v první polovině července do dalších stanic. S pokrýváním metra LTE signálem začalo konsorcium mobilních operátorů po dohodě s DPP v roce 2018.

Nyní je podle informací podniku v plánu dobudování pokrytí na větší části linky A, kde bude po připojení Malostranské příští týden a Hradčanské a Dejvické v červenci pokryt celý úsek od Nemocnice Motol po Můstek. Na lince B je nyní pokryt úsek od Florence po Palmovku a od Smíchovského nádraží po Anděl, následovat má Českomoravská. Na lince C je signál mezi stanicemi Roztyly a Nádraží Holešovice.

Zdroj: ČTK
Pokračovat