Foto: Žijí teď v chatrných domcích. Přesto tisíce Pákistánců raději prchly do Indie

Foto: Žijí teď v chatrných domcích. Přesto tisíce Pákistánců raději prchly do Indie
Pákistánští hinduisté proto často odcházejí do sousední Indie, kde jich podle tamního serveru Scroll žije na 41 tisíc. V praktickém životě jim pomáhá i zákon o občanství, který indická vláda schválila loni v prosinci. Ten říká, že lidé z Afghánistánu, Bangladéše a Pákistánu, kteří patří do jedné ze šesti náboženských menšin (hinduisté, sikhové, buddhisté, křesťané, pársové a džinisté) a přišli do Indie před rokem 2015, mají právo na indické občanství.
V jejich provizorních domovech je nyní vidět i fotografie indického premiéra Naréndry Módího.
Bez oficiálního občanství mohou pákistánští uprchlíci v zemi zůstat, ale nesmí opustit region či město, do kterého přišli, ani si nesmí pořídit půdu a postavit si na ní dům.
Nemuslimští obyvatelé čelí v Pákistánu podle zprávy americké komise pro Mezinárodní náboženská práva "vážným perzekucím od úřadů, jako je společenské obtěžování kvůli jejich víře, kdy jejich místa určená k modlení napadají jak úřady, tak davy lidí," cituje ze zprávy agentura Reuters. Zobrazit 17 fotografií
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
20. 6. 2020 14:09
Do Indie už přišlo přes 40 tisíc hinduistů z Pákistánu, kteří byli ve své rodné zemi diskriminováni kvůli víře. Naopak v sousední Indii, která má s Pákistánem napjaté vztahy, mohou získat nové občanství. Ani Indie ale není nakloněna všem náboženským menšinám. Podívejte se ve Světový den uprchlíků, který připadá na 20. června, jak se jim na předměstí Nového Dillí žije.
 

Právě se děje

Další zprávy