Druhá kulturní revoluce. Čína zažívá velkou vlnu omezení videoher i celebrit

Jana Václavíková Jana Václavíková
16. 10. 2021 16:05
Čínská vláda v posledních měsících zavedla řadu nových pravidel, která omezují nejrůznější odvětví i samotné obyvatele. Ať už jde o zkrácení počtu hodin, které děti smějí strávit hraním videoher, nebo zákaz vstupu velkých technologických firem na americkou burzu. Podívejte se na přehled těch, kdo se budou muset přizpůsobit, a zjistěte, proč se o změnách mluví jako o nové kulturní revoluci.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Videohry a děti

Čína omezuje herní průmysl ve větší míře od roku 2018, letos v srpnu se ale pravidla pro hráče i vývojáře ještě zpřísnila. Videohry jsou pro mladé podle státního tisku závislostí a "spirituálním opiem", uvádí hongkongský list South China Morning Post. Dříve mohli děti a mladiství strávit hodinu a půl denně hraním, nyní mají povolené už jen tři hodiny týdně mezi osmou a devátou večer v pátek, sobotu a neděli.

Mimo tuto dobu firmy nesmějí nabízet mládeži hry a musí kontrolovat, že děti nehrají například přes účty svých rodičů.

"Úřady se už v minulosti snažily omezovat to, co považují za velmi návykové," vysvětluje britskému deníku The Guardian čínská analytička Žuej Ma. "Nepřekvapilo by mě, pokud by v následujících měsících přibylo dalších regulací na ochranu mládeže ohledně škodlivých aktivit na internetu."

 

Právě se děje

Další zprávy