"Bylo to obrovské vítězství," prohlásil Orbán. "Dosáhli jsme vítězství tak velkého, že ho lze vidět z Měsíce a určitě je vidět z Bruselu," řekl Orbán, kterého EU často kritizuje kvůli prohřeškům vůči demokracii a kvůli údajné korupci. Strana Fidesz si ještě upevnila ústavní většinu v parlamentu, v němž obsadí 135 ze 199 křesel.
"Toto vítězství si budeme pamatovat do konce života, protože jsme museli bojovat proti obrovskému množství odpůrců," řekl Orbán podle stanice CNN a zmínil řadu svých politických nepřátel včetně maďarské levice, "byrokratů" v Bruselu, mezinárodních médií, "a také ukrajinského prezidenta - nikdy jsme neměli tolik odpůrců najednou."
Od začátku války na Ukrajině přešlo hranici do Maďarska přes půl milionu uprchlíků. Orbánova vláda sice pomáhá uprchlíkům, důsledně ale odmítá dodávat Ukrajině zbraně a povolit jejich transport přes své území. Jedním ze slibů Orbánovy předvolební kampaně bylo, že udrží zemi mimo tento válečný konflikt. Zelenskyj opakovaně kritizoval politiku Budapešti.
Orbánovu kritiku v projevu sklidil zdaleka ne poprvé také americký miliardář maďarského původu George Soros.
Podle dosavadních volebních výsledků uspěla spojená opoziční koalice Společně za Maďarsko ve většině volebních obvodů v Budapešti a také ve dvou obvodech na jihu země. Celkově získala zhruba 35 procent hlasů a 56 mandátů. Lídr opozice Péter Márki-Zay již v noci na pondělí uznal porážku. "Nebudu skrývat svůj smutek a zklamání," řekl Márki-Zay, kterého citovala BBC. Orbánův Fidesz obvinil z kampaně plné "nenávisti a lží".
Do parlamentu se poprvé dostala také krajně pravicová strana Naše vlast, která získala šest procent hlasů a sedm mandátů. Jedno poslanecké křeslo obsadí i zástupce německé menšiny.
Souběžně s volbami Maďaři v referendu hlasovali také o takzvaném zákonu proti pedofilii, který se týká sexuálních menšin. Maďaři se tak měli vyjádřit k tomu, zda se mají bez souhlasu rodičů ve školách konat programy, které představují sexuální orientaci, nebo zda mají být mezi dětmi propagovány zákroky vedoucí ke změně pohlaví a zda má být podporováno šíření příslušného obsahu v médiích. Referendum o zákoně, který kritizují ochránci lidských práv i Evropská komise, však nakonec nebylo platné, protože se v něm nevyjádřil dostatečný počet voličů.
Podle agentury MTI sice 92 procent hlasujících zákon podpořilo, ale výsledky referend jsou v Maďarsku platné pouze v případě, že platné hlasy odevzdá více než polovina všech oprávněných voličů, což se nestalo. Platný hlas totiž vhodilo jen přes 44 procent oprávněných voličů a dalších více než 20 procent odevzdalo neplatné odpovědi.