Bulharsko dočasně povede bývalý premiér Gerdžikov, předčasné volby proběhnou v březnu

ČTK ČTK
24. 1. 2017 19:29
Bulharský prezident Rumen Radev v úterý rozpustil parlament a jmenoval premiérem dočasné vlády bývalého předsedu parlamentu Ognjana Gerdžikova. Gerdžikov předsedal bulharskému Lidovému shromáždění od 5. července 2001 do 4. února 2005. V polovině března mu bude 71 let. Tento kabinet zemi povede do předčasných parlamentních voleb, jejichž termín prezident stanovil na 26. března, informovala média s odvoláním na zveřejněný dekret prezidenta. Krizi vyvolala demise premiéra Bojka Borisova, který odstoupil poté, co Radev v prezidentských volbách porazil vládní kandidátku Cecku Cačevovou. Žádná strana poté nebyla s to vytvořit nový koaliční kabinet, čekají zemi předčasné volby.
Bulharský prezident Rumen Radev.
Bulharský prezident Rumen Radev. | Foto: ČTK

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V centru Bratislavy zemřel po střetu s útočníkem cizinec. Podezřelý z místa neštěstí utekl

V centru Bratislavy v neděli po střetu s neznámým útočníkem zemřel cizinec. Informovala o tom slovenská média. Policie incident potvrdila, bližší údaje o oběti neuvedla, útočník z místa činu uprchl. Nejde o první podobný případ v centru slovenské metropole, například loni na jaře tam po napadení útočníkem zemřel Filipínec.

Policisté a záchranáři byli časně ráno přivoláni k osobě v bezvědomí, která se nacházela na bratislavském náměstí SNP u historického centra města. Podle televize Joj se obětí útoku stal patrně dvaadvacetiletý muž původem zřejmě z některé z balkánských zemí.

Podle policejní mluvčí Lucie Mihalíkové neznámý muž po předchozím konfliktu poškozeného fyzicky napadl a následně utekl. Televize Markíza uvedla, že útočník kopl svou oběť do hlavy. Policie vybídla svědky, aby se přihlásili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy