Bannon je po konci v Bílém domě zpět v čele nacionalistického webu. Bylo to skvělé! děkoval mu Trump

ČTK ČTK
19. 8. 2017 15:02
Bývalý Trumpův stratég Steve Bannon se po pátečním odchodu z Bílého domu vrátil do vedení zpravodajského webu Breitbart News, který je známý jednak svým silně nacionalistickým cítěním, jednak podporou Donalda Trumpa. Bannon je označován za krajně pravicového politika. Po svém odchodu z Bílého domu hodlá Trumpa podle svých slov nadále chránit v Kongresu, médiích a v korporátní Americe.
Steve Bannon. Ilustrační snímek.
Steve Bannon. Ilustrační snímek. | Foto: Reuters

Washington - Steve Bannon, který v pátek skončil ve funkci hlavního stratéga Bílého domu, se vrátil do vedení zpravodajského webu Breitbart News, jenž byl pod jeho vedením znám výrazně protipřistěhovaleckou a nacionalistickou rétorikou. Informovala o tom v sobotu agentura Reuters s odvoláním na zmíněný webový portál. Prezident Donald Trump Bannonovi poděkoval za roli, jakou sehrál ve volební kampani proti demokratické kandidátce Hillary Clintonové.

"Opouštím Bílým dům a budu bojovat za (prezidenta Donalda) Trumpa proti jeho oponentům - v Kongresu, v médiích a v korporátní Americe," prohlásil Bannon několik hodin poté, co byl jeho odchod z Bílého domu oznámen.

"Chtěl bych poděkovat Stevu Bannonovi za jeho služby. Připojil se ke kampani během mého úsilí o porážku křivácké Hillary Clintonové - bylo to skvělé! Díky S," vzkázal Trump svému někdejšímu spolupracovníkovi.

Odchod Bannona z Bílého domu oznámila v pátek mluvčí Sarah Huckabeeová Sandersová. Uvedla, že Bannon se na svém odchodu domluvil s personálním šéfem Johnem Kellym. Bannon byl mnohými považován za problematického politika s krajně pravicovými názory a prezident Trump byl za jeho jmenování hlavním stratégem silně kritizován.

Tlak na Trumpa ohledně Bannonova propuštění zesílil v uplynulém týdnu, kdy prezident čelil kritice kvůli svému tvrzení, že lidé, kteří ve městě Charlottesville ve Virginii vyšli do ulic na protest proti rasismu, nesli vinu na násilnostech stejně tak jako neonacisté a rasisté, kteří nepokoje zahájili.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Veřejné slyšení k údajnému střetu zájmů a dotační politice EU chystají na duben senátoři

Senátní komise pro posouzení auditů Evropské komise chce koncem dubna uspořádat veřejné slyšení, které se má týkat dotační politiky EU a údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Předseda komise Zdeněk Nytra z klubu ODS ve čtvrtek řekl, že slyšení by se mělo konat 28. dubna.

Pozván na něj bude i ministerský předseda, který střet zájmů popírá a účast přímo na jednání komise odmítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy