reklama
 
 

Trump má nepřátele i v Bílém domě. Nezastupuje třídu politického establishmentu, tvrdí Scaramucci

13. 8. 2017
Bývalý šéf komunikace Bílého domu Anthony Scaramucci, který v úřadu vydržel pouhých deset dnů, tvrdí, že přímo ve Washingtonu i uvnitř Bílého domu jsou skupinky lidí, které nemusejí nutně sdílet zájmy prezidenta ani jeho program. Jejich cílem je přivodit Trumpův pád.

Washington - Odvolaný šéf komunikace Bílého domu Anthony Scaramucci tvrdí, že v úřadu prezidenta Donalda Trumpa jsou lidé, kteří proti prezidentovi brojí a snaží se přivodit jeho pád.

Scaramucci, který byl ve funkci pouhých deset dnů, se tak v neděli vyjádřil v televizi ABC News. V médiích promluvil od svého červencového odvolání poprvé.

Scaramucci byl nucen odejít, když se dopustil ostrých verbálních výpadů proti svým kolegům, včetně předchozího personálního šéfa Bílého domu Reinceho Priebuse a hlavního Trumpova stratéga Steva Bannona.

"Ve Washingtonu se děje to, že … prezident nezastupuje třídu politického establishmentu, takže někteří lidé z nějakého důvodu rozhodli, že se ho zbaví," řekl Scaramucci.

"Myslím, že přímo ve Washingtonu jsou skupinky, i uvnitř Bílého domu, které nemusejí nutně sdílet zájmy prezidenta ani jeho program," dodal.

Na dotaz, aby řekl, o které lidi jde, Scaramucci řekl, že již "uvedl jména" a že se nyní provádějí strategické změny. Trump k sobě podle Scaramucciho musí vzít víc věrných, aby mohl pokračovat ve svém politickém programu.

Personální změny jsou v poslední době na klíčových postech v okolí prezidenta a v jeho administrativě poměrně časté. Pozorovatelé poměry v Bílém domě označují za chaos, což dnes Trump odmítl a řekl, že všechno jde "velmi dobře".

autor: ČTK | 13. 8. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama