tunel

Žižkovským tunelem nejde projít do Karlína. Kvůli rekonstrukci je na dva týdny uzavřen

Téměř na dva týdny se v pondělí ráno uzavřel Žižkovský tunel pro pěší a cyklisty pod pražským vrchem Vítkov. Zkratku mezi Žižkovem a Karlínem blokuje oprava žižkovského portálu tunelu, která je součástí rekonstrukce Tachovského náměstí. Vyplývá to z informací na webu Technické správy komunikací.

Tunel je neprůchodný od pondělních 06:00, uzavírka má trvat do neděle 29. ledna do 18:00. Rekonstrukce Tachovského náměstí začala loni v létě a naplánovaná je zhruba na rok. Radnice Prahy 3 počítá s náklady 61,3 milionu korun bez daně z přidané hodnoty. Při opravě vyústění tunelu na žižkovské straně se zvýší sousední opěrné zdi, které chce Praha 3 nechat výtvarně využít.

Zdroj: ČTK

Výpadek kamer uzavřel Dejvický a Bubenečský tunel na pražském městském okruhu, tvořily se kolony

Dopravu v Praze v úterý od rána komplikují uzavírky tunelů na městském okruhu, tvoří se dlouhé kolony. Dejvický a Bubenečský tunel se na několik hodin uzavřely kvůli výpadku kamerového systému, řekla mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Provoz ve Strahovském tunelu směrem na Smíchov zastavily čtyři nehody celkem asi deseti aut, nikdo není zraněn, uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Dejvický a Bubenečský tunel se podle webu TSK uzavřely v obou směrech kolem 05:30. Ve směru k Barrandovskému mostu se provoz obnovil kolem 07:30, ve směru na Troju před 08:15, uvedla Lišková.

Kolony na desítky minut vznikly podle dopravního webu Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ve Strakonické, Povltavské nebo Liberecké ulici. Velmi silný provoz zpomalil dopravu také na Jižní spojce zejména u Barrandovského mostu a v ulicích, které po povrchu kopírují trasu tunelů.

Před 09:00 auta bourala ve Strahovském tunelu. "Mám informace o čtyřech dopravních nehodách, srazilo se asi deset vozidel. Dopravní nehody se obešly bez zranění," řekl Rybanský. Provoz by se zde podle webu ŘSD mohl obnovit před 11:00.

Zdroj: ČTK

Lochkovský tunel v Praze je zavřený kvůli požáru kamionu

Lochkovský tunel na Pražském okruhu je ve směru k letišti uzavřen kvůli požáru kamionu. Nikdo se při něm nezranil. Hasiči na svém twitteru uvedli, že omezení potrvá ještě několik hodin. Kvůli zavření Lochkovského tunelu je navíc neprůjezdný také navazující Komořanský tunel ve směru k letišti.

Kamion začal hořet kolem půlnoci. "Požárem je zasažena převážně kabina kamionu a událost by měla být bez zranění," uvedli hasiči. Původně byl Pražský okruh v místě požáru zavřený kompletně, později se ale podařilo směr na D1 zprůjezdnit.

Hasiči ve středu ráno uvedli, že požár ještě nebyl lokalizován. Kamion musí z tunelu vytáhnout specializovaná firma. "Poté návěs znovu zkontrolujeme, zda se nám podařilo uhasit všechna ohniska. Předpoklad likvidačních prací je ještě několik hodin a s tím souvisí i dopravní omezení," uvedli hasiči. Podle policejního webu by uzavírka mohla trvat do 12:00, jde ale spíše o orientační čas. Na místě byla i chemická služba z Petřin kvůli výměně tlakových lahví v dýchacích přístrojích hasičů.

Zdroj: ČTK

Německý soud zamítl šest žalob proti tunelovému spojení s Dánskem. Odpůrci protestovali před soudní budovou

Spolkový správní soud v Německu v úterý odmítl šest žalob proti plánované stavbě tunelového spojení Německa s Dánskem pod Fehmarnskou úžinou, spornému dopravnímu projektu tak na německé straně již nic nestojí v cestě. Na dánské straně už dříve začaly přípravné práce, se stavbou samotného tunelu se počítá až v nadcházejících letech.

Proti stavbě se ohradili ochránci přírody a také několik rejdařů provozujících trajektové linky. Odpůrci projektu v úterý protestovali před soudní budovou v Lipsku, kde se o žalobách rozhodovalo.

Po dokončení 18 kilometrů dlouhého tunelu, které je odhadováno na rok 2029, získá Německo s Dánskem novou dvojkolejnou trať a dálnici se dvěma pruhy v každém směru. Cesta se místo 45 minutové plavby, pokud je příznivé počasí, zkrátí na desetiminutovou jízdu autem.

Zdroj: ČTK

Nehoda a požár auta na hodinu uzavřely Brusnický tunel směr Troja

Nehoda a následný požár osobního auta dnes v podvečer zhruba na hodinu uzavřely Brusnický tunel v Praze ve směru na Troju. Nehoda se obešla bez zranění. Řidiči místo v době uzavírky objížděli nebo čekali v koloně. Příčinu nehody policie vyšetřuje, řekl ČTK policejní mluvčí Jan Daněk.

Nehoda se stala kolem 17:30. K požáru vyjelo několik jednotek pražských hasičů, kteří jej dostali pod kontrolu kolem 18:20, vyplývá z jejich informací na twitteru. Krátce poté byl tunel podle Daňka opět otevřen pro dopravu.

Pokračovat