tunel

Lochkovský tunel v Praze je zavřený kvůli požáru kamionu

Lochkovský tunel na Pražském okruhu je ve směru k letišti uzavřen kvůli požáru kamionu. Nikdo se při něm nezranil. Hasiči na svém twitteru uvedli, že omezení potrvá ještě několik hodin. Kvůli zavření Lochkovského tunelu je navíc neprůjezdný také navazující Komořanský tunel ve směru k letišti.

Kamion začal hořet kolem půlnoci. "Požárem je zasažena převážně kabina kamionu a událost by měla být bez zranění," uvedli hasiči. Původně byl Pražský okruh v místě požáru zavřený kompletně, později se ale podařilo směr na D1 zprůjezdnit.

Hasiči ve středu ráno uvedli, že požár ještě nebyl lokalizován. Kamion musí z tunelu vytáhnout specializovaná firma. "Poté návěs znovu zkontrolujeme, zda se nám podařilo uhasit všechna ohniska. Předpoklad likvidačních prací je ještě několik hodin a s tím souvisí i dopravní omezení," uvedli hasiči. Podle policejního webu by uzavírka mohla trvat do 12:00, jde ale spíše o orientační čas. Na místě byla i chemická služba z Petřin kvůli výměně tlakových lahví v dýchacích přístrojích hasičů.

Zdroj: ČTK

Německý soud zamítl šest žalob proti tunelovému spojení s Dánskem. Odpůrci protestovali před soudní budovou

Spolkový správní soud v Německu v úterý odmítl šest žalob proti plánované stavbě tunelového spojení Německa s Dánskem pod Fehmarnskou úžinou, spornému dopravnímu projektu tak na německé straně již nic nestojí v cestě. Na dánské straně už dříve začaly přípravné práce, se stavbou samotného tunelu se počítá až v nadcházejících letech.

Proti stavbě se ohradili ochránci přírody a také několik rejdařů provozujících trajektové linky. Odpůrci projektu v úterý protestovali před soudní budovou v Lipsku, kde se o žalobách rozhodovalo.

Po dokončení 18 kilometrů dlouhého tunelu, které je odhadováno na rok 2029, získá Německo s Dánskem novou dvojkolejnou trať a dálnici se dvěma pruhy v každém směru. Cesta se místo 45 minutové plavby, pokud je příznivé počasí, zkrátí na desetiminutovou jízdu autem.

Zdroj: ČTK

Nehoda a požár auta na hodinu uzavřely Brusnický tunel směr Troja

Nehoda a následný požár osobního auta dnes v podvečer zhruba na hodinu uzavřely Brusnický tunel v Praze ve směru na Troju. Nehoda se obešla bez zranění. Řidiči místo v době uzavírky objížděli nebo čekali v koloně. Příčinu nehody policie vyšetřuje, řekl ČTK policejní mluvčí Jan Daněk.

Nehoda se stala kolem 17:30. K požáru vyjelo několik jednotek pražských hasičů, kteří jej dostali pod kontrolu kolem 18:20, vyplývá z jejich informací na twitteru. Krátce poté byl tunel podle Daňka opět otevřen pro dopravu.

Pokračovat