Technická správa komunikací

Policie navrhla obžalobu tří lidí a firmy v souvislosti se zakázkou Technické správy komunikací

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) navrhli obžalovat tři lidi a právnickou osobu ze zjednání výhody při zadání veřejné zakázky a přijetí úplatku v souvislosti s tendrem Technické správy komunikací (TSK) hlavního města Prahy v hodnotě 20 milionů korun. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Návrh na obžalobu nyní posoudí Vrchní státní zastupitelství v Praze.

Podle NCOZ obvinění souvisí se zadávacím řízením k zakázce s názvem "Údržba strategických dopravních detektorů řezových a klimatických vozovkových detektorů na území hl. města Prahy" z roku 2016. Předpokládaná hodnota zakázky byla 20 milionů korun bez DPH. Cílem obviněných bylo podle vyšetřovatelů opatřit neoprávněný prospěch preferovanému dodavateli.

"V případě pravomocného rozsudku hrozí obviněným fyzickým osobám dle konkrétní právní kvalifikace trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do osmi let," doplnil Ibehej. Obvinění jsou stíháni na svobodě, dodal.

Zdroj: ČTK

Dopravu na Žižkově omezí oprava ulice Jana Želivského

Technická správa komunikací (TSK) v Praze začala v sobotu na Žižkově s opravou ulici Jana Želivského mezi Basilejským náměstím a Koněvovou a práce potrvají do konce měsíce. Pro auta bude úsek ve směru na Ohradu uzavřen do středy 19. srpna, objížďka povede ulicemi Ambrožova, Jeseninova a Na Vápence. Tramvaje a autobusy MHD úsekem jezdit budou.

Podle mluvčí TSK Barbory Liškové silnice při rekonstrukci dostane tzv. tichý asfalt, který by měl v této frekventované ulici pomoci snížit hluk. "Položením takzvaného tichého asfaltu a vyrovnáním kanálů předpokládáme snížení hlučnosti v okolí této komunikace o tři až pět decibelů," uvedla před časem mluvčí.

Zdroj: ČTK

Pražská správa komunikací vypoví smlouvy na reklamní tabule, chce omezit vizuální smog

Pražská Technická správa komunikací vypoví nájemní smlouvy na reklamní, informační a směrové tabule a reklamy na mostech v její správě. Důvodem je snaha vedení města omezit takzvaný vizuální smog. Některé smlouvy jsou pro správu, potažmo město nevýhodné. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Smlouvy správa vypoví třem firmám, a to Směrové tabule.cz, Bulldog reklama a AMMA, jejímž právním nástupcem je společnost Czech Outdoor.

Reklamní zařízení se v současné podobě podle vedení města podílejí na zahlcení prostoru a tvorbě zmíněného vizuálního smogu. "V mnoha případech také představují překážku pěšímu pohybu, neboť jsou umisťovány do prostoru chodníku. Směrové tabule slouží převážně reklamním účelům a duplikují kultivovanější formát na již existujících sloupech a stožárech," píše se v dokumentu.

Zdroj: ČTK
Pokračovat