Praha vyměnila představenstvo TSK. Přišel bývalý finanční ředitel Českých aerolinií

Marek Pokorný Marek Pokorný
1. 3. 2019 10:46
Hlavní město dokončilo změnu vedení Technické správy komunikací. Ta má na starosti údržbu chodníků a ulic v metropoli. A také mostů. Z představenstva odchází poslední dva zástupci politických stran - Matěj Fichtner za ANO a Jiří Tumpach za ČSSD. Nahradí je odborník na telematiku a bývalý ředitel Centra dopravního výzkumu Karel Pospíšil a Filip Hájek, který působil jako finanční ředitel Českých aerolinií.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Martin Svozílek/Economia

Rozhodlo o tom páteční jednání dozorčí rady, kterou vede náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě). Oba noví členové představenstva budou současně ředitelé odborných úseků.

Pospíšil se má zaměřit na chytré řízení dopravy a zavádění smart technologií, Hájek pak na finance. "Kontinuita vedení TSK bude zajištěna dosavadním předsedou představenstva Petrem Smolkou, který ve funkci zůstává," uvedla mluvčí hnutí Praha sobě Julie Kochová.

Fichtner se členem představenstva stal poté, co v říjnu 2017 neobhájil post poslance za hnutí ANO. V minulosti byl členem TOP 09, za níž byl v letech 2010 až 2012 radním na Praze 8. Z TOP 09 odešel poté, co se ukázalo, že zneužívá služební auto. Poté usedl na post místostarosty za hnutí ANO.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Korupční skandál v tenise. Souza dostal za korupci doživotní zákaz, manipuloval i duely v ČR

Jednatřicetiletý brazilský tenista Joao Souza dostal doživotní zákaz činnosti za korupci a manipulování zápasů na turnajích nižších kategorií Challenger a Futures, mezi nimiž byly i zápasy na českém území. Ve světovém žebříčku dvouhry ATP se Souza dostal nejvýš na 69. místo v roce 2015.

Jednotka pro bezúhonnost tenisu (TIU) brazilského hráče suspendovala už loni v březnu, dnes v Melbourne informovala o konečném verdiktu. Vedle doživotního zákazu udělila Souzovi pokutu 200.000 dolarů (4,6 milionu korun).

Podle TIU byl Souza zapojen do korupčních praktik mezi lety 2015 a 2019. Pomáhal zmanipulovat zápasy, které se hrály na challengerech a turnajích ITF Futures v Brazílii, Mexiku, USA a Česku. Následně se snažil zničit důkazy a při vyšetřování nespolupracoval.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při požáru panelového domu v Kladně zemřela žena, 14 zraněných

Při požáru panelového domu v Kladně v noci na dnešek zemřela žena. Zraněno bylo 14 lidí a hasiči evakuovali 115 lidí. Příčinu vzniku ohně bude zjišťovat vyšetřovatel, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Hasiči na místo vyjížděli před 03:30. "V době příjezdu hasičů byl byt v 11. patře požárem kompletně zasažen a požár se rozšířil i do bytu nad ním do 12. patra," uvedl Svoboda. Na místě zasahovaly desítky hasičů, zhruba po hodině byl oheň pod kontrolou.

"V bytě zasaženém výbuchem a následným požárem nalezena žena ročník 1958 bez známek života. Další osoba z tohoto bytu, muž ročník 1958 z bytu vyběhl ven, nyní je s popáleninami hospitalizován," informovali policisté na twitteru.

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Petry Effenbergerové bylo na místě 13 posádek záchranářů. Ošetřili 13 lidí, kteří se nadýchali kouře, po nezbytné péči na místě pak většinu převezli do kladenské nemocnice. "Jedna osoba byla vážně popálená. Po intenzivní péči včetně připojení na umělou plicní ventilaci byla převezena do pražské nemocnice Vinohrady," dodala mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy