reklama
 
 

Praha vyměnila představenstvo TSK. Přišel bývalý finanční ředitel Českých aerolinií

1. 3. 2019 10:46
Hlavní město dokončilo změnu vedení Technické správy komunikací. Ta má na starosti údržbu chodníků a ulic v metropoli. A také mostů. Z představenstva odchází poslední dva zástupci politických stran - Matěj Fichtner za ANO a Jiří Tumpach za ČSSD. Nahradí je odborník na telematiku a bývalý ředitel Centra dopravního výzkumu Karel Pospíšil a Filip Hájek, který působil jako finanční ředitel Českých aerolinií.

Rozhodlo o tom páteční jednání dozorčí rady, kterou vede náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě). Oba noví členové představenstva budou současně ředitelé odborných úseků.

Pospíšil se má zaměřit na chytré řízení dopravy a zavádění smart technologií, Hájek pak na finance. "Kontinuita vedení TSK bude zajištěna dosavadním předsedou představenstva Petrem Smolkou, který ve funkci zůstává," uvedla mluvčí hnutí Praha sobě Julie Kochová.

Fichtner se členem představenstva stal poté, co v říjnu 2017 neobhájil post poslance za hnutí ANO. V minulosti byl členem TOP 09, za níž byl v letech 2010 až 2012 radním na Praze 8. Z TOP 09 odešel poté, co se ukázalo, že zneužívá služební auto. Poté usedl na post místostarosty za hnutí ANO.

autor: Marek Pokorný | 1. 3. 2019 10:46

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama