Praha vyměnila představenstvo TSK. Přišel bývalý finanční ředitel Českých aerolinií

Marek Pokorný Marek Pokorný
1. 3. 2019 10:46
Hlavní město dokončilo změnu vedení Technické správy komunikací. Ta má na starosti údržbu chodníků a ulic v metropoli. A také mostů. Z představenstva odchází poslední dva zástupci politických stran - Matěj Fichtner za ANO a Jiří Tumpach za ČSSD. Nahradí je odborník na telematiku a bývalý ředitel Centra dopravního výzkumu Karel Pospíšil a Filip Hájek, který působil jako finanční ředitel Českých aerolinií.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Martin Svozílek/Economia

Rozhodlo o tom páteční jednání dozorčí rady, kterou vede náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě). Oba noví členové představenstva budou současně ředitelé odborných úseků.

Pospíšil se má zaměřit na chytré řízení dopravy a zavádění smart technologií, Hájek pak na finance. "Kontinuita vedení TSK bude zajištěna dosavadním předsedou představenstva Petrem Smolkou, který ve funkci zůstává," uvedla mluvčí hnutí Praha sobě Julie Kochová.

Fichtner se členem představenstva stal poté, co v říjnu 2017 neobhájil post poslance za hnutí ANO. V minulosti byl členem TOP 09, za níž byl v letech 2010 až 2012 radním na Praze 8. Z TOP 09 odešel poté, co se ukázalo, že zneužívá služební auto. Poté usedl na post místostarosty za hnutí ANO.

před 3 hodinami

Maďarská opozice míří k vítězství v Budapešti, ve volbách zřejmě porazila Orbánovu stranu

V nedělních volbách starosty maďarské metropole Budapešti podle předběžných výsledků míří za vítězstvím kandidát sjednocené opozice Gergely Karácsony. S lehce nadpolovičním ziskem hlasů (50,1 procenta) poráží po sečtení bezmála tří čtvrtin hlasů kandidáta vládní strany Fidesz Istvána Tarlóse, jemuž vyjádřilo podporu 44,8 procenta budapešťských voličů. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž by se jednalo o největší vítězství maďarské opozice za posledních deset let.

před 5 hodinami

Brazilci nedokázali porazit ani Nigérii, Neymar se zranil

Fotbalisté Brazílie ani ve druhém přípravném utkání v Singapuru nedokázali porazit soupeře z Afriky. S Nigérií dnes remizovali 1:1 stejně jako ve čtvrtek se Senegalem. Zápas nedohrála jejich největší hvězda, útočník Neymar odkulhal ze hřiště už ve 12. minutě se zraněným levým stehnem.

Sedmadvacetiletý Neymar ve čtvrtek odehrál stý reprezentační zápas a stal se sedmým brazilským fotbalistou, který to dokázal. Dnes ho ale už krátce po zahájení duelu musel vystřídat Philippe Coutinho.

Nigerijci v poločase vedli po brance Johna Ariba, který nebojácně vběhl do vápna, obhodil si stopera Marquinhose a prostřelil gólmana Edersona. Krátce po přestávce vyrovnal Casemiro, jenž zblízka doklepl do sítě míč odražený od břevna.

Brazilci po červencovém triumfu na Copě América ještě nezvítězili. Ve třech ze čtyř přípravných zápasů remizovali a s Peru prohráli.

Argentina bez potrestaného Lionela Messiho rozstřílela Ekvádor 6:1. Proti jihoamerickému soupeři si zahráli také Slováci, tým českého kouče Pavla Hapala remizoval v Bratislavě s Paraguayí 1:1.