stavebnictví

Průmyslová výroba v únoru klesla jen mírně, dařilo se i stavebnictví. Dopady pandemie ještě nebyly znát

Průmyslová výroba v Česku letos v únoru zpomalila meziroční pokles z lednových 1,2 procenta podle revidovaných údajů na 0,9 procenta. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). K poklesu přispěly podle statistiků hlavně výroba a rozvod energií nebo výroba strojů a zařízení. Do výroby v únoru ještě podle ČSÚ výrazněji nezasáhla pandemie koronaviru. 

Stavební produkce v Česku předminulý měsíc meziročně reálně vzrostla o 5,3 procenta, meziměsíčně se po vyloučení sezonních vlivů nezměnila. Ani v tomto případě není podle statistiků dopad epidemie koronaviru a s ním spojených omezení v únorových datech za stavebnictví zatím patrný. 

Zdroj: ČTK

Průmysl v lednu klesl o 1,4 procenta, výroba automobilů ale vzrostla

Průmyslová produkce v lednu skončila dle odhadu analytiků - meziročně poklesla o 1,4 procenta. Polovina propadu šla ale na vrub šestiprocentního poklesu ve výrobě energií, kde se podle expertů patrně projevila nadprůměrně teplá zima a odstávky v jaderných elektrárnách. Zpracovatelský průmysl podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) zmírnil meziroční pokles ze tří procent a meziročně vesměs stagnoval. Výroba automobilů vzrostla o tři procenta zatímco v prosinci propadla dvouciferně.
Stavební produkce v lednu meziročně vzrostla o šest procent, meziměsíčně byla vyšší o 3,3 procenta, uvedl ČSÚ. Tahounem růstu byly inženýrské stavby.

Zdroj: Ekonomika
Pokračovat