školka

Hygienici připravují správní řízení se školkou v Praze kvůli jídlu v plastových pytlích

Hygienici připravují správní řízení s Mateřskou školou Kroupova v Praze 5, kde podle svědků v letech 2020 a 2021 uchovávali teplé jídlo v černých pytlích na odpad. Zdraví dětí ale podle hygieniků ohroženonebylo, informovala Hygienická stanice Hlavního města Prahy. Na dřívější nevhodnou praxi ve školce upozornila v předchozích dnech média, radnice, která je zřizovatelem školky, to označila za spor mezi bývalou zaměstnankyní a vedením.

"V průběhu připravovaného správního řízení nelze informovat o výsledku řízení, neboť forma sankce vyplyne až v okamžik, kdy bude správní řízení uzavřeno," sdělila hygienická stanice. Hygienici v prvním pololetí letošního roku školku kontrolovali třikrát a od používání pytlů podle nich už ustoupila. Podle zaměstnanců se nepoužívají nejméně od loňského listopadu, uvedli.

Při prošetřování podnětů od rodičů a zaměstnanců nechali hygienici otestovat vzorky stejného typu pytlů HDPE, tedy polyetylenu s vysokou hustotou. "Používaný typ HDPE pytlů určených pro odpad neměl být pro kontakt s potravinami používán," uvedli v tiskové zprávě. Jejich používání pro uložení teplých těstovin a knedlíků tak označili jako pochybení.

Zdraví dětí ale podle nich ohroženo nebylo. Vycházejí z laboratorního vyšetření Národní referenční laboratoře pro materiály určené pro styk s potravinami a pro výrobky pro děti do tří let při Státním zdravotním ústavu.

Zdroj: ČTK
Pokračovat