škody

Ministerstvo odškodní zemědělce po tornádu až 1,5 miliardy Kč, schválila vláda

Ministerstvo zemědělství podpoří zemědělce, potravináře nebo lesníky poškozené v minulém týdnu tornádem až 1,5 miliardy Kč, podle výše skutečných škod. Vláda v pondělí návrh schválila, informovalo v tiskové zprávě ministerstvo. Uvedená suma odpovídá ministerskému odhadu škod. Ministerstvo vládě předložilo dokument, podle něhož by mohlo zemědělce odškodnit v rámci krizového programu, který již v minulosti použilo při suchu nebo jarních mrazech. Kompenzace budou moci dosáhnout až 100 procent skutečných škod.

Zdroj: ČTK

Vichřice Sabine způsobila pojištěné škody ve výši přes 590 milionů korun

Celkovou pojištěnou škodu, kterou napáchala od pondělí na českém území vichřice Sabine, vyčíslily české pojišťovny k 13. únoru na více než 590 milionů Kč. Informovala o tom Česká asociace pojišťoven, která sdružuje pojišťovny s 98procentním podílem na trhu.

Ve statistice větrných bouří, jejichž následky se zabývaly tuzemské pojišťovny, se tak Sabine umístila na pátém místě za loňským orkánem Eberhard, který ji zatím překonává o 100 milionů Kč. Nejničivější podobnou událostí novodobé české historie tak zůstává orkán Kyrill z ledna 2007, za který pojistitelé vyplatili přes 2,2 miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Pokračovat