Foto: Jako by na nás spadla atomová bomba. Hurikán Michael má už sedmnáct obětí

Zkáza po hurikánu Michael.
"Vypadá to, jako kdyby naše město zasáhla atomová bomba," popisuje David Barnes pohled na Panama City. Městem na západě Floridy se tento týden prohnal hurikán Michael.
Šlo o jednu z vůbec nejsilnějších bouří americké historie, která za sebou zanechala obrovské materiální škody i několik obětí. "Škody jsou rozsáhlé," přitakává Barnes, který žije Panama City.
Bouře v minulých dnech bičovala jihovýchod Spojených států. Škody hlásí především Florida, Georgie a Severní Karolína.
Hurikán sice ve čtvrtek zeslábl na tropickou bouři, americké státy se ale z jeho řádění budou ještě dlouho vzpamatovávat.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 13. 10. 2018 7:00
Jihovýchod Spojených států bičoval v uplynulých dvou dnech hurikán Michael. Šlo o jednu z vůbec nejsilnějších bouří v americké historii. Škody jsou rozsáhlé, některá města vypadají jako po apokalypse. Hurikán zničil budovy, auta i další majetek. Zanechal za sebou také nejméně sedmnáct obětí.
 

Právě se děje

před 39 minutami

Na Svitavsku v noci hořel neobývaný dům. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev

Škodu za půl milionu korun způsobil v noci na neděli požár rodinného domu s dílnou v Mikulči na Svitavsku. Oheň do rána likvidovalo sedm hasičských jednotek.

Plameny zničily převážně dílnu a hospodářskou část stavení, uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. "Obytnou část se podařilo hasičům ochránit. Vyšetřovatelka dnes dopoledne zjistila, že příčinou vzniku požáru v Mikulči bylo uložení hořlavých látek v blízkosti kamen," uvedla Horáková. Objekt je neobývaný, při příjezdu hasičů byl celý v plamenech. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Indonéský prezident Widodo se v Jakartě ujal úřadu na dalších pět let

Inaugurace opětovně zvoleného indonéského prezidenta Jokoa Widodoa se konala za přísných bezpečnostních opatření, před deseti dny se totiž muslimští radikálové pokusili zavraždit jednoho z ministrů, který je stále hospitalizován. Nad pořádkem v ulicích dohlíželo 30 tisíc policistů a vojáků.

Indonésané Widodoa zvolili v dubnu v přímých volbách na další pětileté období, které bude poslední, jak ukládá ústava. Očekává se, že prezident v nejbližší době oznámí složení vlády. Widodo pochází ze skromných poměrů a už jako dítě musel pracovat, aby pomohl rodině. Než se stal roku 2012 guvernérem Jakarty, studoval lesnictví a působil jako starosta ve městě Solo. Jeho popularita však postupně slábne, píše agentura AFP. V září Indonésie zažila studentské protesty, nepokoje v provincii Papua a vláda také s obtížemi zvládala rozsáhlé požáry na Borneu a Sumatře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy