Foto: Portoriko ve tmě. Bez elektřiny je kvůli hurikánu i domov důchodců, lidé se vracejí ke svíčkám

Bez elektřiny jsou i senioři v domově důchodců v Carolině na severu ostrova.
Většina z 3,4 milionu lidí v Portoriku je i dva týdny po řádění hurikánu Maria bez elektřiny. A zůstane to tak minimálně ještě několik měsíců.
Stožáry elektrického vedení jsou na mnoha místech zničené, dráty jsou zpřetrhané. Technici se ve dne v noci snaží dodávky proudu obnovit.
Mezi těmi, kdo zůstávají ve tmě, je také zhruba 200 seniorů z domova důchodců ve městě Carolina na severním pobřeží Portorika.
...
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
8. 10. 2017 12:40
Hurikán Maria, který před dvěma týdny udeřil na Portoriko, si vyžádal nejméně 34 obětí. Situace na ostrově je dál zoufalá. Více než polovina z 3,4 milionu obyvatel pořád nemá přístup k pitné vodě. Na většině území nefunguje elektřina a vázne zásobování pohonnými hmotami. Problémy mají i v domovech důchodců, kde si senioři musí svítit svíčkami. V supermarketech chybějí základní potraviny. Škody se podle tamního guvernéra Ricarda Rossella mohou vyšplhat až na 90 miliard dolarů (téměř 1,2 bilionu korun).
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy