Na Kroměřížsku opraví 4 kilometry cesty za 47 milionů

ČTK ČTK
11. 6. 2012 11:08
Ředitelství silnic Zlínského kraje bude opravovat cestu mezi obcemi Cetechovice a Střílky
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Vojtěch Marek

Kroměříž - Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) bude rekonstruovat silnici v úseku mezi obcemi Cetechovice a Střílky na Kroměřížsku.

Stavba o délce 3,8 kilometru bude stát 46,7 milionu korun, 75 procent pokryje evropská dotace. Stavba začne v pondělí, řekl ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Šířka silnice II/432 bude sjednocena na 6,5 metru. Počítá se také s rekonstrukcí mostu, sanacemi dvou sesuvů či úpravou čtyř zastávkových pruhů autobusové dopravy. Práce by měly skončit na konci září.

Řidiči musí počítat s úplnou uzavírkou. Objízdné trasy povedou po okolních silnicích druhé a třetí třídy přes Zdounky, Troubky, Litenčice a Lísky.

Na silnici vedoucí z Kroměříže do Koryčan se již loni opravily dva úseky za téměř 72 milionů korun, v roce 2010 se opravila silnice u Jestřabic za necelých sedm milionů korun.

Na Kroměřížsku by v polovině června měly také začít práce na opravě silnice II/428 v obci Troubky-Zdislavice v délce 1,4 kilometru. Rekonstrukce si vyžádá 20 milionů korun.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo, u poslanců zákon prošel

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Změnu zákona o spotřebních daních, která s tím počítá, tento čtvrtek ve zrychleném jednání ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nyní ji dostane k projednání Senát. Uvedený princip vracení daně platí již v souvislosti s koronavirovou krizí, ale jen do konce letošního roku. Schválená předloha ho zavádí trvale.

"Je potřeba, aby vylité pivo pod dohledem celní správy se od daně osvobodilo a ta daň se vrátila," řekla před poslanci ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Zákon podpořilo 94 z přítomných 95 poslanců. Sněmovna jednala v omezeném počtu, zákon přijala v předložené podobě. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy