Zlín bude oživovat centrum, vadí mu nedostatek akcí

ČTK ČTK
7. 6. 2012 16:50
V rámci porjektu Živé náměstí chtějí radní přilákat obyvatele do centra města
Centrum ve Zlíně.
Centrum ve Zlíně. | Foto: Štěpán Plaček

Zlín - Zlínská radnice chce oživit centrum města. Radním se nelíbí, že hlavní náměstí bývá často prázdné a lidé nemají důvod tam chodit.

V rámci projektu Živé náměstí proto připravili na nejbližší měsíce devět akci, kterými chtějí obyvatele přilákat, řekl primátorův náměstek Ondřej Běták (TOP 09/STAN).

Zábavné dny budou určeny rodinám s dětmi, seniorům i mladým lidem. "Chceme, aby lidé začali do centra chodit nejen na úřady, ale i za zábavou," uvedl Běták.

První akcí bude 12. června Na kole dětem, kdy se ve Zlíně zastaví peloton cyklistů v čele s Josefem Zimovčákem na velocipedu.

Cyklojízda projede celou republiku a Slovensko, zavítá také do Polska, Rakouska a Německa. Svůj výtěžek věnuje onkologicky nemocným dětem.

Město ve spolupráci s agenturou připravuje den pro seniory, loučení se školním rokem spojené s tancem zumba, závody malých hasičů, karneval nebo akce s policií či armádou.

 

"Letos jsme byli hodně omezení v termínech kvůli podzimním volbám, náměstí si zablokovaly politické strany," poznamenal Běták s tím, že pokud se zábavné akce na náměstí osvědčí, město jich bude připravovat více.

Zatím radnice uvolnila na tyto účely 250 000 korun, počítá asi s milionem ročně.

Snahu oživit střed města ocenil také cestovatel Miroslav Zikmund.

"Budu opravdu rád, když náměstí Míru začne mít znovu svůj srdeční tep. Říkám znovu, protože město, když jsem do něj v roce 1938 přijel, opravdu žilo. Zlín byl Amerikou Československa. Jenže dnes je městem mrtvým, což platí hlavně pro náměstí Míru. Ani se tomu moc nedivím, lidé nemají moc důvodů, proč na něj přijít. Věřím, že se to změní," uvedl Zikmund.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Evropa je zasažena různými formami nacionalistického egoismu, řekl papež František

Papež František dnes přicestoval do Atén, kde kritizoval evropské země za přístup k migrační krizi. Evropa je podle něj zasažena nejrůznějšími formami nacionalistického egoismu a její chování je často zablokované a nekoordinované, místo aby byla "motorem solidarity". Hlava katolické církve to prohlásila v projevu v prezidentském paláci.

Papež dorazil do Atén dnes ráno. Cílem návštěvy Řecka je posílit vztahy mezi Vatikánem a pravoslavnou církví a zároveň upozornit na neutěšené osudy migrantů, kteří se přes Řecko snaží dostat dál do Evropské unie.

Na letišti v řecké metropoli přivítalo Františka několik dětí v tradičních řeckých oděvech. Jde o první návštěvu papeže v řecké metropoli za posledních 20 let, upozornila agentura AFP. V neděli pontifex navštíví zařízení pro migranty na ostrově Lesbos. Právě tento ostrov už František navštívil v roce 2016, prošel si tehdy uprchlický tábor Moria, setkal se se stovkami uprchlíků a s některými i poobědval. Zároveň s sebou odvezl do Říma tři syrské muslimské rodiny, celkem 12 lidí, z toho šest dětí.

Další zprávy