Zlín bude oživovat centrum, vadí mu nedostatek akcí

ČTK ČTK
7. 6. 2012 16:50
V rámci porjektu Živé náměstí chtějí radní přilákat obyvatele do centra města
Centrum ve Zlíně.
Centrum ve Zlíně. | Foto: Štěpán Plaček

Zlín - Zlínská radnice chce oživit centrum města. Radním se nelíbí, že hlavní náměstí bývá často prázdné a lidé nemají důvod tam chodit.

V rámci projektu Živé náměstí proto připravili na nejbližší měsíce devět akci, kterými chtějí obyvatele přilákat, řekl primátorův náměstek Ondřej Běták (TOP 09/STAN).

Zábavné dny budou určeny rodinám s dětmi, seniorům i mladým lidem. "Chceme, aby lidé začali do centra chodit nejen na úřady, ale i za zábavou," uvedl Běták.

První akcí bude 12. června Na kole dětem, kdy se ve Zlíně zastaví peloton cyklistů v čele s Josefem Zimovčákem na velocipedu.

Cyklojízda projede celou republiku a Slovensko, zavítá také do Polska, Rakouska a Německa. Svůj výtěžek věnuje onkologicky nemocným dětem.

Město ve spolupráci s agenturou připravuje den pro seniory, loučení se školním rokem spojené s tancem zumba, závody malých hasičů, karneval nebo akce s policií či armádou.

 

"Letos jsme byli hodně omezení v termínech kvůli podzimním volbám, náměstí si zablokovaly politické strany," poznamenal Běták s tím, že pokud se zábavné akce na náměstí osvědčí, město jich bude připravovat více.

Zatím radnice uvolnila na tyto účely 250 000 korun, počítá asi s milionem ročně.

Snahu oživit střed města ocenil také cestovatel Miroslav Zikmund.

"Budu opravdu rád, když náměstí Míru začne mít znovu svůj srdeční tep. Říkám znovu, protože město, když jsem do něj v roce 1938 přijel, opravdu žilo. Zlín byl Amerikou Československa. Jenže dnes je městem mrtvým, což platí hlavně pro náměstí Míru. Ani se tomu moc nedivím, lidé nemají moc důvodů, proč na něj přijít. Věřím, že se to změní," uvedl Zikmund.

 

Právě se děje

Další zprávy