Policie letos zrušila už třetí erotický privát ve Zlíně

ČTK ČTK
6. 6. 2012 9:20
Dvojici kuplířů musely prostitutky odevzdávat polovinu výdělku
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Zlín - Policisté obvinili dva muže ze Zlína z kuplířství. Muži údajně několik měsíců provozovali erotický privát na dvou místech ve Zlíně, hrozí již až osmileté vězení.

Jde již o třetí podnik tohoto typu, který zlínští kriminalisté za poslední rok uzavřeli, informovala mluvčí krajské policie Jana Macalíková.

Sedmatřicetiletý muž a jeho o pět let mladší známý podle policie od dubna do prosince loňského roku provozovali erotický privát, ve kterém asi desítka žen poskytovala sexuální služby za úplatu. Polovinu svého výdělku však musely odevzdávat dvojici provozovatelů.

"Posléze privát přestěhovali na jiné místo, ale fungoval na stejném principu, a to až do letošního května. Pánové inzerovali služby "svých" dívek v novinách, na letácích i na internetových stránkách. U výslechu dlouho tvrdili, že pouze pronajímali pokoje, posléze se však pod tíhou důkazů přiznali," uvedla Macalíková.

Prostituce jako taková podle mluvčí v České republice trestná není, pokud se neprovozuje v blízkosti škol nebo podobných zařízení. Kuplířství neboli kořistění z prostituce však trestné je.

Kriminalisté již loni ukončili provoz podobného klubu ve Zlíně na Jižních Svazích, kde majitelka k práci, kterou prezentovala jako erotické masáže, najala také několik mladistvých dívek. Krajský soud ji v březnu odsoudil za kuplířství, obchodování s lidmi a ohrožování výchovy dítěte, a pravomocně jí uložil šestileté vězení a peněžitý trest milion korun. Žena navíc nesmí šest let podnikat v masérských, regeneračních a rekondičních službách.

 

Právě se děje

Další zprávy