V podzemních garážích Thermalu v Karlových Varech hořelo, hasiči hotel evakuovali

ČTK ČTK
20. 7. 2017 22:09
V podzemních prostorách hotelu Thermal v Karlových Varech hořelo. Hasiči preventivně evakuovali hosty z celého hotelu. Podle policie vznikl požár v hotelové sauně. Kvůli tomu, že jde o výškovou budovu, hasiči raději vyhlásili vyšší stupeň poplachu a hotel evakuovali. Požár hasičům nahlásili recepční hotelu krátce před 19:30, uvedl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Před hotelem, který byl ještě před dvěma týdny centrem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, tak seděli hosté pod dekami nebo v županech. Několik lidí, kteří se kouře nadýchali, na místě ošetřili zdravotníci.
Hotel Thermal.
Hotel Thermal. | Foto: ČTK

Karlovy Vary - Požár v druhém podzemním podlaží hotelu Thermal Karlových Varech poškodil ve čtvrtek večer balneoprovoz hotelu. Mimo něj se ale nerozšířil. Kvůli zakouření byl evakuován celý hotel, šlo o 260 lidí, asi 25 z nich muselo být evakuováno za asistence hasičů, sdělil to v pátek mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

"Do ubytovací části hotelu, která je přímo nad místem požáru, pronikl kouř, velitel zásahu proto rozhodl o evakuaci všech hotelových hostů. Ti se shromáždili na určeném evakuačním prostoru před hotelem, hasiči pak zkontrolovali všechna patra a všechny pokoje v hotelu," uvedl Kasal.

Na místě události byla celou dobu i posádka záchranné služby, která zkontrolovala několik hostů pro podezření z nadýchání kouře, ošetřila také jednoho zasahujícího hasiče kvůli vyčerpání. Příčina požáru a výše škody se podle mluvčího hasičů teprve zjišťuje.

Likvidaci požáru komplikovala velmi vysoká teplota v místě požáru v podzemních prostorách, silné zakouření a s tím spojená nutnost vést zásah v dýchací technice a za velmi ztížených podmínek pro orientaci. Požár byl hasičům nahlášený v 19:30, po hodině ho měli pod kontrolou, celková likvidace trvala ještě další půlhodinu. Až do jedenácté hodiny večerní pak trvalo odvětrání, hosté se tak do svých pokojů mohli vrátit před 23:30.

Na místě zasahovalo deset jednotek hasičů z Karlovarského kraje a jedna jednotka z Plzeňského kraje, která přivezla padesátimetrový automobilový žebřík. Hasiči ho před časem vyzkoušeli při cvičení právě v Thermalu. Padesátimetrový žebřík z Plzně totiž dosáhne až k nejvyšším patrům hotelu.

 

Právě se děje

Další zprávy