Hotel Thermal

Požár v Karlových Varech. Hasiči ráno zasahovali v hotelu Thermal

Hasiči ve čtvrtek ráno zasahovali u požáru mobilního zásobníku na asfalt v hotelu Thermal v Karlových Varech. Požár se podařilo zlikvidovat během několika minut po příjezdu. Škoda vznikla pouze na zásobníku.

Požár vznikl ve staré části hotelu, kde stále probíhá rekonstrukce. Podle Kasala se obešel bez zranění i bez omezení provozu dalších částí hotelu. "Na místě zůstává jedna jednotka hasičů a vyšetřovatel požáru," informoval mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Hotel Thermal, který je v majetku státu, prochází postupnou rekonstrukcí. Je zároveň srdcem právě se konajícího mezinárodního filmového festivalu. Po nucené odstávce hotelu kvůli pandemii koronaviru začal opět přijímat hosty letos v červnu.

Zdroj: ČTK

Thermal dostane kvůli pandemii dalších 300 milionů korun, schválila vláda

Základní kapitál karlovarského hotelu Thermal stoupne o 300 milionů korun na 1,1 miliardy korun. Návrh ministerstva financí (MF) v pondělí schválila vláda, uvedla na Twitteru ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Důvodem navýšení je podle dřívějšího vyjádření MF propad tržeb kvůli pandemii, růst cen stavebních prací a neočekávané náklady spojené s modernizací hotelu - jako například potřeba likvidace nebezpečných látek či nutnost sanace havarijních kovových konstrukcí. Zvýšení základního kapitálu se uskuteční upsáním nových akcií. Akcionářská práva státu v hotelu vykonává MF.

"Cílem navrhovaného kapitálového posílení Thermal je primárně zajistit, aby společnost mohla realizovat zamýšlené investice a aby zabránila riziku vrácení poskytnutých investičních prostředků (dotace a úvěr od SFŽP), neboť již v polovině roku 2021 dochází k plnému dočerpání prostředků pocházejících ze zatím posledního vkladu do základního kapitálu společnosti," uvádí materiál.

Schillerová již dříve upozornila, že jen za poslední tři roky vyskočily ceny stavebních prací téměř o třetinu a areál, který je kulturním, kongresovým a lázeňským centrem Karlovarska, proměnila pandemie v dům duchů. "Také faktický stav konstrukcí odhalila modernizace v daleko horším stavu, než se počítalo při posledním navýšení základního kapitálu v roce 2016," uvedla. Podle ní je vzhledem k investičnímu plánu do roku 2025 a s přihlédnutím k riziku krácení dotace na snížení energetické náročnosti budovy zvýšení základního kapitálu jediný možný krok.

Zdroj: ČTK