Trať ve Šluknově už je po nehodě vlaku opět v provozu

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 8. 9. 2015 15:35
Ve vlaku, který se v pondělí srazil s kamionem, cestovalo několik desítek lidí. Jedenáct z nich je lehce zraněných. Strojvedoucí utrpěl těžké zranění a odvezl ho do nemocnice vrtulník.
Nákladní automobil převážející štěrk se s vlakem srazil na přejezdu.
Nákladní automobil převážející štěrk se s vlakem srazil na přejezdu. | Foto: Drážní inspekce

Děčín - Ve Šluknově na Děčínsku se v pondělí srazil vlak s nákladním autem.

Strojvedoucí utrpěl těžké zranění a odvezl ho do nemocnice vrtulník. Jedenáct lidí se zranilo lehce. Vlaky se na železniční trať vrátily v úterý odpoledne.

Zabezpečovací zařízení na přejezdu, kde se nehoda stala, fungovalo podle předběžných závěrů vyšetřování správně.

"Zatím nepadlo žádné obvinění. Policisté vyslýchají svědky," řekla děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová.

Řidič kamionu nebyl podle orientační dechové zkoušky pod vlivem alkoholu. "Nákladní vůz řídil občan České republiky, třicátník," doplnila mluvčí. "Dopravní nehodu šetříme i s ohledem na obecné ohrožení," řekla Trypesová.

Drážní inspekce škodu na vlaku, trati a kamionu odhadla na 13,5 milionu korun. Nehoda uzavřela trať kolem 16:00. Ve vlaku, který po srážce vykolejil, jelo několik desítek lidí.

"Vzhledem k předběžným závěrům vyšetřování bylo po příjezdu pracovníků SŽDC na místo zabezpečovací zařízení plně funkční," uvedl mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Marek Illiaš.

Poukázal na to, že za volantem nákladního auta seděl profesionální řidič.

"Právě profesionálové, kteří by měli být na silnici ti nejzkušenější, v poslední době zavinili celou řadu nehod na železničních přejezdech," dodal.

Ve Studénce zemřeli tři lidé

Vlak s kamionem se srazil třeba minulý pátek na železničním přejezdu u Suchdola nad Lužnicí na Jindřichohradecku.

Nákladní vůz prorazil již sklopené závory a narazil do jednoho z 18 vagonů projíždějícího nákladního vlaku.

Tři oběti na životech a skoro 20 zraněných si vyžádala červencová nehoda na přejezdu ve Studénce na Novojičínsku, kde pendolino narazilo do kamionu, který stál mezi zavřenými závorami.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Do Česka příští týden přijede srbský prezident Vučić

Příští týden do České republiky přijede srbský prezident Aleksandar Vučić, v úterý se na Pražském hradě setká s českým prezidentem Milošem Zemanem. Informoval o tom mluvčí Pražského hradu Jiří Ovčáček. V plánu je bilaterální jednání obou hlav států nebo státní oběd. Půjde o první oficiální návštěvu na prezidentské úrovni v ČR od začátku pandemie.

"Proběhne slavnostní ceremoniál, bilaterální jednání, setkání se zástupci médií, kdy zazní prohlášení prezidentů, následně pak státní oběd," uvedl Ovčáček.

Zdroj: ČTK
Další zprávy