Vlak se na Jindřichohradecku střetl s kamionem, řidič zraněn

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 9. 2015 9:10
České dráhy zavedly mezi Suchdolem, Třeboní a Veselím nad Lužnicí náhradní autobusovou dopravu. Omezení má trvat do 12:00.
Srážka vlaku s kamionem. Ilustrační foto.
Srážka vlaku s kamionem. Ilustrační foto. | Foto: Lukáš Marvan, HZS Ústeckého kraje

Suchdol nad Lužnicí (Jindřichohradecko) - Na železničním přejezdu u Suchdola nad Lužnicí na Jindřichohradecku se necelé tři hodiny po půlnoci srazil projíždějící nákladní vlak s kamionem.

Nákladní vůz prorazil již sklopené závory a narazil do jednoho z 18 vagonů, který po nárazu vykolejil, sdělil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Řidič kamionu vyvázl z nehody s lehkým zraněním. Škoda je podle Drápala zhruba 1,2 milionu korun, z toho 500 000 na trati, stejná částka na nákladním automobilu a 200 000 na vlaku.

České dráhy zavedly mezi Suchdolem, Třeboní a Veselím nad Lužnicí náhradní autobusovou dopravu. Omezení má podle webu drah trvat do 17:00. Řidiči zatím projedou přes přejezd jen jedním jízdním pruhem. Průjezd je povolen pouze osobním automobilům, kamiony musejí místo objíždět.

Situace, kdy vlak narazí do auta stojícího na přejezdu, bývají často daleko tragičtější než páteční nehoda. V červenci se vlak Pendolino srazil ve Studénce na Novojičínsku s kamionem, který uvízl na přejezdu mezi závorami. Nehodu nepřežili tři lidé, dvě desítky dalších utrpěly zranění.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Pyrotechnika na sportovních utkáních bude zakázaná, fanoušky přijde draho

Fanoušci, kteří během sportovních utkání používají pyrotechniku, by nově mohli být potrestáni pokutou až do 100 000 korun a zákazem vstupu na stadiony. Počítá s tím přestupková novela, kterou ve středu sněmovna poslala do závěrečného kola schvalování.

Novela, kterou vláda předložila dolní komoře už koncem předminulého roku, má také zjednodušit agendu spojenou s přestupky a zlepšit součinnost úřadů při ochraně dětí před domácím násilím. Zavádí pravidla šetrného výslechu svědka mladšího 15 let a informační povinnost správního orgánu vůči orgánu sociálně-právní ochrany dětí v případě, že byl přestupek vykazující znaky užití násilí v rodině nebo v partnerském vztahu spáchán na dítěti nebo před dítětem.

S pokutami od 10 000 korun do 50 000 korun a až 100 000 korun v případě opakovaného přestupku počítá novela za použití pyrotechniky při sportovních utkáních, a to i mimo místo zápasu. Pachatelům má hrozit i zákaz vstupu na stadiony. Aby měly správní úřady možnost kontroly recidivy, navrhují autoři návrhu nový typ přestupku zapisovat do rejstříku trestů.

V praxi bude prokazování tohoto přestupku podle návrhu obdobné jako u trestné činnosti spjaté s projevy diváckého násilí, které se nemusí přímo vázat na místo sportovní akce, ale na souvislost s návštěvou sportovní akce. "Podmínkou spáchání tohoto přestupku přitom nemusí být to, že se fanoušek chce sportovního utkání skutečně zúčastnit a být na stadionu přímo přítomen," uvádí. Postižitelní by měli být podle autorů návrhu i ti, kteří se cíleně vyhýbají hromadným přesunům, aby je nemohla sledovat policie.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Vyjednávání o financování stavby linky metra D bude trvat zhruba rok

Vyjednávání o financování stavby linky metra D bude trvat zhruba rok. Dopravní podnik (DPP) bude jednat s Evropskou investiční bankou (EIB) i s komerčními bankami. Sdělil to ve středu generální ředitel DPP Petr Witowski. Pro podnik je podle něho důležité, aby stavbu schválilo ve čtvrtek zastupitelstvo hlavního města, neboť rozhodnutí DPP umožní jednat o konkrétních podmínkách financování. Vedení Prahy v uplynulých měsících řeklo, že bude o zaplacení stavby jednat také se státem.

Další zprávy