Úředník změnil smlouvu k zakázce. Stíhá ho policie

Radek Nohl Radek Nohl
21. 11. 2012 17:37
Policisté obvinili bývalého šéfa odboru ústeckého magistrátu. Hrozí mu 3 roky vězení
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Richard Matiašek

Ústí nad Labem - Policisté obvinili bývalého šéfa odboru ústeckého magistrátu, který se významně podílel na přípravě tamního územního plánu.

Dlouholetý úředník a vedoucí odboru územního plánování Luboš Pauer totiž bez vědomí radních pozměnil smlouvu mezi městem a firmou, která pro Ústí nad Labem územní plán připravovala.

Nyní ho policisté podle zjištění Aktuálně.cz podezřívají ze zneužití pravomoci veřejného činitele. Hrozí mu až tři roky vězení.

"Muž, kterému bylo sděleno obvinění, změnil část smlouvy o dílo na zakázku na provedení územního plánu města Ústí nad Labem," řekla Aktuálně.cz mluvčí ústecké policie Veronika Hyšplerová.

Radnice před časem odmítala, že by zákon porušila. A Pauer, který byl klíčovým úředníkem magistrátu při přípravě územního plánu, již na magistrátu nepracuje.

Jan Kvapil ze Stop tunelům.
Jan Kvapil ze Stop tunelům. | Foto: http://stoptunelum.cz

Skončil tam poté, co došlo ke sloučení několika odborů. Aktuálně.cz se ve středu jeho reakci nepodařilo získat.

Trestní oznámení na neznámého pachatele podala letos na začátku dubna iniciativa Stop tunelům.

"Věříme, že viník bude potrestán a že tento případ přispěje k tomu, aby úředníci jednali ve veřejném zájmu a ne ve prospěch politicko-ekonomických lobby," řekl Aktuálně.cz Jan Kvapil ze Stop tunelům.

Takhle se mění pozemky v okolí Ústí nad Labem, podívejte se:

Iniciativa přitom tvrdí, že Ústí mělo při přidělení této zakázky přijít o zhruba tři miliony korun. To se ale vyšetřovatelům podle Hyšplerové nepodařilo prokázat.

Nový územní plán je platný od začátku roku 2012. A vydělali na něm i místní politici.

Aktuálně.cz loni v létě například popsalo, jak si tehdejší člen ústecké regionální rady ODS Petr Ryšavý nakoupil v okolí Ústí levné louky, které se právě díky změně územního plánu proměnily v lukrativní stavební parcely.  

Staňte se fanouškem mé stránky na Facebooku a své názory pište zde.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy