Devítiletá školačka nepřišla domů. Našli ji mrtvou v lese

Domácí Domácí
Aktualizováno 10. 9. 2014 20:49
Krajská policejní mluvčí už potvrdila, že dívka byla zavražděna.
Po Elišce K. od rána pátralo 140 policistů, hasičů a strážníků.
Po Elišce K. od rána pátralo 140 policistů, hasičů a strážníků. | Foto: René Volfík\Economia

Klášterec nad Ohří (Chomutovsko) - Policie od rána hledala devítiletou Elišku K., která v úterý odpoledne odešla po vyučování ze školy v Klášterci nad Ohří a nepřišla domů. Výsledek pátrání dopadl tragicky. Policisté ji našli odpoledne mrtvou v lesíku poblíž Ciboušova, asi kilometr od dívčina bydliště.

Jak potvrdila krajská policejní mluvčí Alena Bartošová, dívka byla zavražděna. "Můžeme potvrdit, že dítě zemřelo násilnou smrtí. Přesnou příčinu smrti určí nařízená soudní pitva v následujících dnech," řekla. Výjezdová skupina krajských kriminalistů dál pracuje na místě nálezu těla. Okolí uzavřela.

Základní škola, kam dívka chodila, byla dnes po poledni v obležení rodičů. Řada z nich si přijela osobně vyzvednout své děti.

Večer se u školy sešly stovky lidí, kteří na místě zapalovali svíčky a pokládali květiny. Někteří plakali. "V noci na dnešek jsme ji pomáhali s dalšími lidmi hledat. Věřili jsme, že se najde a bude v pořádku," řekla jedna z účastnic piety.

Dívku od rána hledalo 140 policistů, hasičů a strážníků. V noci a dopoledne byl na místě i vrtulník s termovizí. Ve městě prohledávali i sklepní kóje a úložné prostory v panelových domech. Nejprve našli dívčinu botu, kterou identifikovala její babička. Později i tělo.

Spolužačka ji viděla odcházet s neznámým mužem

Eliška v úterý odešla ze školy, ale domů se již nevrátila. "Její spolužačka ji prý viděla odcházet s nějakým pánem v černém tričku s dlouhými rukávy a v otrhaných džínách. Nevím, jestli ho znala. Nechápu to, snažila jsem se ji učit, ať s nikým nikdy nikam nechodí. Bojím se, že ji unesl,“ řekla serveru iDnes.cz dívčina matka Alena Kožnerová.

Policisté zatím případ nespojují se čtvrtečním únosem další nezletilé dívky na Mostecku. "Na to je příliš brzo," uvedla mluvčí chomutovské policie Marie Pivková.

Policie v této souvislosti pátrá po muži středního věku, který je podezřelý z toho, že ve čtvrtek odpoledne v obci na Mostecku násilím naložil nezletilou dívku do vozidla tmavé barvy nezjištěného typu a později ji vysadil na Chomutovsku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

Česko darovalo Libanonu šest tun potravin jako humanitární pomoc

Česká republika darovala Libanonu šest tun potravin. Do Bejrútu je přepravil armádní stroj CASA. Uvedl to ve čtvrtek mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Materiální dar minulý týden schválila vláda. Potraviny ze svých skladů uvolnila Správa státních hmotných rezerv.

"Armáda České republiky převezla do Libanonu materiální dar, který iniciovalo ministerstvo obrany a který minulý týden schválila vláda," uvedl Pejšek. Armádní transportní letoun podle něj do Bejrútu dopravil celkem šest tun základních potravin.

"Jedná se o jasný příklad proaktivního a preventivního jednání ze strany České republiky. Pomoc přímo v potřebném regionu přispívá nejen ke stabilizaci a zlepšení situace v daném státě, ale podobné dary také pomáhají předcházet humanitárním a dalším krizím, jejichž důsledky by mohly přerůst do mezinárodního měřítka nejen v oblasti bezpečnosti," poznamenal mluvčí. Česká republika podle něj chce ve formě této pomoci pokračovat i v budoucnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy