Chlapci si lehli mezi koleje a nechali nad sebou přejet vlak. Nemuseli to přežít, varuje inspekce

ČTK ČTK
10. 11. 2016 15:43
Dva chlapci si v ústecké čtvrti Střekov lehli mezi koleje a nechali nad sebou projet motorový vlak. Poté utekli. Policie se teď snaží zjistit jejich totožnost, chlapci totiž porušili zákon a hrozí jim pokuta. Ačkoliv se jim nic nestalo, vystavili se smrtelnému nebezpečí. Pokud by vlak podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala jel rychlostí 60 až 70 kilometrů za hodinu, mohlo to skončit tragicky.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Monika Horáková

Ústí nad Labem – Policie se zabývá případem dvou chlapců, kteří si na trati v ústecké čtvrti Střekov lehli mezi koleje a nechali nad sebou projet vlak. Sdělila to policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Na video, které se objevilo na serveru YouTube.com, upozornila ve středu televize Prima.

Dva chlapci na videu přibíhají ve chvíli, kdy se blíží motorový vlak, a lehnou si mezi koleje. Pak nad nimi projede vlak. Policie se teď snaží zjistit totožnost dětí. "Případem se zabýváme, spolupracujeme se Správou železniční dopravní cesty," řekla Hyšplerová. Chlapci porušili zákon o drahách a hrozí jim pokuta.

Oba školáci vyvázli bez zranění. Drážní inspekce ale varuje, že každý případ tak skončit nemusí. "Vždy hrozí, že vítr, který vzniká průjezdem vlaku, může zvednout oblečení, které se může namotat na některou ze součástí, které jsou pod vlakem. Pokud vlak jede rychlostí 60 až 70 kilometrů za hodinu, následky jsou potom vždy smrtelné," sdělil televizi Prima mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Dálnice D3 u Českých Budějovic je po nehodě kamionu ve směru z Prahy zavřená

Dálnice D3 je na 122. kilometru mezi Borkem a Ševětínem na Českobudějovicku ve směru z Prahy neprůjezdná. Havaroval tam kamion. Při nehodě se nikdo nezranil. Dálnice bude zavřená asi do 12:00. Směr na Prahu je průjezdný bez omezení, provoz je minimální. Informovali o tom mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů a krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policie odklání dopravu na výjezdu 118 Ševětín. "Nákladní auto narazilo do svodidel," uvedl Matzner. Nyní se auto odtahuje a dálnice se uklízí. Když se odtahová služba snažila kamion vyprostit, prorazila se nádrž nákladního auta. Na vozovku pak unikly pohonné hmoty, na místě tak zasahují i hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy