Chlapci si lehli mezi koleje a nechali nad sebou přejet vlak. Nemuseli to přežít, varuje inspekce

ČTK ČTK
10. 11. 2016 15:43
Dva chlapci si v ústecké čtvrti Střekov lehli mezi koleje a nechali nad sebou projet motorový vlak. Poté utekli. Policie se teď snaží zjistit jejich totožnost, chlapci totiž porušili zákon a hrozí jim pokuta. Ačkoliv se jim nic nestalo, vystavili se smrtelnému nebezpečí. Pokud by vlak podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala jel rychlostí 60 až 70 kilometrů za hodinu, mohlo to skončit tragicky.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Monika Horáková

Ústí nad Labem – Policie se zabývá případem dvou chlapců, kteří si na trati v ústecké čtvrti Střekov lehli mezi koleje a nechali nad sebou projet vlak. Sdělila to policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Na video, které se objevilo na serveru YouTube.com, upozornila ve středu televize Prima.

Dva chlapci na videu přibíhají ve chvíli, kdy se blíží motorový vlak, a lehnou si mezi koleje. Pak nad nimi projede vlak. Policie se teď snaží zjistit totožnost dětí. "Případem se zabýváme, spolupracujeme se Správou železniční dopravní cesty," řekla Hyšplerová. Chlapci porušili zákon o drahách a hrozí jim pokuta.

Oba školáci vyvázli bez zranění. Drážní inspekce ale varuje, že každý případ tak skončit nemusí. "Vždy hrozí, že vítr, který vzniká průjezdem vlaku, může zvednout oblečení, které se může namotat na některou ze součástí, které jsou pod vlakem. Pokud vlak jede rychlostí 60 až 70 kilometrů za hodinu, následky jsou potom vždy smrtelné," sdělil televizi Prima mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy