To vypadlo z letadla? Brněnští strážníci našli v koruně stromu lednici. Netuší, jak se tam dostala

Domácí Domácí
1. 11. 2016 12:05
Brněnská městská policie řešila v pondělí spolu s hasiči velmi kuriózní případ. Muž zavolal na tísňovou linku, že v koruně patnáctimetrového stromu je zaklíněná lednice. Přivolaní hasiči lednici během 15 minut sundali. Záhadou však zůstává, jak se tam dostala. Chyběl jí sice motor a dvířka, ale i tak je těžko představitelné, jak se do takové výšky dostala. Viníkovi hrozí ve správním řízení až padesátitisícová pokuta.
Lednice v koruně stromu v brněnské Purkyňově ulici. | Video: Městská policie Brno

Brno – Městští strážníci v Brně mají za sebou velmi kuriózní zásah. V Purkyňově ulici u studentských kolejí totiž museli spolu s hasiči sundávat ze stromu lednici. Jak se chladnička do koruny javoru dostala, nemají tušení. Pokud však bude viník nakonec dopaden, může dostat až padesátitisícovou pokutu. 

Foto: Městská policie Brno

Tísňová linka brněnských strážníků přijala oznámení v pondělí odpoledne. Když hlídka dorazila na místo, uviděla kus bílé techniky v koruně patnáctimetrového javoru.

"Nečekaný a kuriózní nález však mohl být i nebezpečný. Hlídka proto přes operační středisko přivolala hasiče a do jejich příjezdu i během samotného zásahu kontrolovala prostor mezi stromy, aby do něj nikdo nevstupoval a aby lednice v případě pádu nikoho neporanila," řekl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem. 

Přivolaní hasiči lednici ze stromu během patnácti minut kontrolovaně shodili. Jak se tam ocitla, však není zřejmé. Chladničce sice chyběl motor a dvířka, ale i tak je těžko představitelné, jak se do takové výšky dostala. "Tady letělo nějaké letadlo, ze kterého to vypadlo, nebo co?" diví se na videu ze zásahu jeden ze strážníků.

"Případ strážníci postoupí ke správnímu řízení jako černou skládku," dodává Ghanem. Tomu, kdo lednici na javor dostal, hrozí pokuta až do výše 50 tisíc korun. 

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Erdogan navštívil strategické město, které získal Ázerbájdžán v bojích s Arménií

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes navštívil strategické město Šuša, které obsadil Ázerbájdžán v loňských bojích o Náhorní Karabach s Arménií. Erdogana přijal s vojenskými poctami ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev. Turecko a Ázerbájdžán jsou blízkými spojenci, a to také ve vojenské oblasti. Arménie označila návštěvu za provokaci, uvedla agentura AP.

Oba prezidenti podepsali ve městě společnou deklaraci, ve které se jejich země zavazují k širší spolupráci. "V tomto dokumentu je mimořádně významná naše spolupráce v oblasti obranného průmyslu a vojenské podpory," uvedl Alijev.

Erdogan je prvním zahraničním prezidentem, který navštívil město Šuša poté, co se dostalo pod kontrolou Ázerbájdžánu. Uvedl, že zde chce otevřít turecký konzulát. "Tím zajistíme, že naše aktivity budou rychlejší a efektivnější," prohlásil. Zároveň vyzval Arménii, aby se zapojila do spolupráce a budování společné budoucnosti v regionu, uvedl turecký tisk.

Arménie však návštěvu odsoudila. Její ministerstvo zahraničí ji označilo za provokaci, jež "výrazně poškozuje mezinárodní snahy o stabilitu v regionu".

před 6 hodinami

Macron: Evropa by měla mít 10 obřích technologických firem, aby konkurovala USA

Francouzský prezident Emmanuel Macron by v Evropě do roku 2030 rád viděl deset technologických gigantů s tržní hodnotou každého z nich přesahující sto miliard eur (přes 2,5 bilionu Kč). Macron dnes v Elysejském paláci hostil stovku evropských investorů a podnikatelů v oblasti nových technologií. Iniciativa Scale Up Europe, po níž akce převzala jméno, si klade za cíl narušit dominanci Spojených států v odvětví.

Podnikatelé musí vlády dotlačit k větší efektivitě, myslí si Macron, který přitom zdůraznil zejména americkou a čínskou konkurenci. Cílem zmíněné evropské iniciativy, kterou se Francie pokouší vést, je zlepšení financování start-upů, hlavně v pozdější fázi růstu, aby se dostaly do vyšší ligy, přitáhly další investice a špičkové zaměstnance.

Macron s ohledem na francouzské předsednictví Evropské unie od počátku roku 2022 apeloval na zavedení takzvaného evropského technologické ho víza, aby bylo možné do EU přilákat zahraniční talenty, a na zaměření velkých investorů na inovaci.

Francouzský prezident připomněl, že cílem Francie je mít 25 jednorožců, tedy firem s hodnotou přes jednu miliardu dolarů (zhruba 25 miliard Kč). Dnes jich má patnáct.

Další zprávy