To vypadlo z letadla? Brněnští strážníci našli v koruně stromu lednici. Netuší, jak se tam dostala

Domácí Domácí
1. 11. 2016 12:05
Brněnská městská policie řešila v pondělí spolu s hasiči velmi kuriózní případ. Muž zavolal na tísňovou linku, že v koruně patnáctimetrového stromu je zaklíněná lednice. Přivolaní hasiči lednici během 15 minut sundali. Záhadou však zůstává, jak se tam dostala. Chyběl jí sice motor a dvířka, ale i tak je těžko představitelné, jak se do takové výšky dostala. Viníkovi hrozí ve správním řízení až padesátitisícová pokuta.
Lednice v koruně stromu v brněnské Purkyňově ulici. | Video: Městská policie Brno

Brno – Městští strážníci v Brně mají za sebou velmi kuriózní zásah. V Purkyňově ulici u studentských kolejí totiž museli spolu s hasiči sundávat ze stromu lednici. Jak se chladnička do koruny javoru dostala, nemají tušení. Pokud však bude viník nakonec dopaden, může dostat až padesátitisícovou pokutu. 

Foto: Městská policie Brno

Tísňová linka brněnských strážníků přijala oznámení v pondělí odpoledne. Když hlídka dorazila na místo, uviděla kus bílé techniky v koruně patnáctimetrového javoru.

"Nečekaný a kuriózní nález však mohl být i nebezpečný. Hlídka proto přes operační středisko přivolala hasiče a do jejich příjezdu i během samotného zásahu kontrolovala prostor mezi stromy, aby do něj nikdo nevstupoval a aby lednice v případě pádu nikoho neporanila," řekl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem. 

Přivolaní hasiči lednici ze stromu během patnácti minut kontrolovaně shodili. Jak se tam ocitla, však není zřejmé. Chladničce sice chyběl motor a dvířka, ale i tak je těžko představitelné, jak se do takové výšky dostala. "Tady letělo nějaké letadlo, ze kterého to vypadlo, nebo co?" diví se na videu ze zásahu jeden ze strážníků.

"Případ strážníci postoupí ke správnímu řízení jako černou skládku," dodává Ghanem. Tomu, kdo lednici na javor dostal, hrozí pokuta až do výše 50 tisíc korun. 

 

Právě se děje

před 20 minutami

Produkce medu loni klesla o 40 procent, vyrobilo se ho nejméně od roku 1993

Produkce medu loni klesla o 40 procent na 4997 tun, uvedl Český statistický úřad (ČSÚ). To je nejméně od vzniku Česka v roce 1993. Podle Českého svazu včelařů může jít o nejhorší rok za půl století.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Soud v Senegalu obvinil opozičního politika ze znásilnění. Zemi zaplavily protesty

Senegalský soud v pondělí obvinil opozičního politika Ousmana Sonka ze znásilnění a na kauci ho propustil. Oznámila to agentura Reuters, podle níž by mohlo Sonkovo propuštění pomoci uvolnit napětí, které v zemi panuje od minulého týdne.

Sonkovi příznivci považují obvinění za vyřizování politických účtů. Několik dní proti Sonkově uvěznění protestovali a v pondělí měl začít další třídenní protest. Senegal byl dosud považován za stabilní zemi v jinak neklidné oblasti. Současné nepokoje jsou největší za mnoho let.

Sonko vznesená obvinění odmítl a řekl, že jsou motivovaná politicky. Jeho případ obrací pozornost na prezidenta Mackyho Salla. Podle opozice se bezdůvodně zaměřuje na politické soupeře. Panuje podezření, že bude chtít své působení ve funkci prodloužit nad ústavně povolený dvojí mandát.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalistky čeká na ME Francie, Rusko a Chorvatsko

České basketbalistky se na červnovém mistrovství Evropy utkají v základní skupině D ve Štrasburku s domácí Francií, Ruskem a Chorvatskem. Rozhodl o tom dnešní los ve Valencii, kde turnaj vyvrcholí. V případě úspěchu se tam svěřenkyně trenéra Štefana Svitka budou stěhovat na semifinále či zápasy o konečné umístění.

před 1 hodinou

Praha poskytne šest bytů Bělorusům pronásledovaným režimem

Pražský magistrát poskytne šest bytů běloruským občanům, kteří se stali obětí represí režimu prezidenta Alexandra Lukašenka. Čtyři byty jsou určeny pro rodiny a dva byty pro jednotlivce. Nájemné bude 180 korun za metr čtvereční měsíčně. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní. Praha v minulosti podpořila opozici v Bělorusku například vyvěšením vlajky na magistrátu a nasvícením Petřínské rozhledny. O byty město požádal odbor azylové a migrační politiky ministerstva vnitra.

"Stojím za svobodným Běloruskem a demokratickými hodnotami a odsuzuji násilí proti tamním obyvatelům. Teď se navíc ze symbolické roviny posouváme ke konkrétním krokům," uvedl primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Ve většině případů se podle dokumentu jedná o rodiny v mladším produktivním věku. Stát běloruským občanům nabídne podporu sociálních pracovníků, tlumočníka nebo pomůže se zaplacením prvních nájmů a základním vybavením bytů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy