Tříletou holčičku v Přerově zabila její matka. Vraždu spáchala surově, uvedla policie

ČTK ČTK
23. 8. 2019 10:14
Z vraždy tříleté holčičky, jejíž tělo bylo minulý týden nalezeno v jednom z přerovských bytů, policie obvinila třiadvacetiletou matku dítěte. Za vraždu jí hrozí 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest. Žena vraždu spáchala podle kriminalistů zvlášť surovým nebo trýznivým způsobem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

"Žena je obviněna z vraždy své tříleté dcery, k níž došlo 14. srpna v Přerově. Motiv činu kriminalisté zjišťují. Zároveň podali krajské státní zástupkyni podnět k vydání návrhu na vzetí ženy do vazby," uvedl krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Obviněná žena dosud nebyla stíhána, dodali policisté.

Tragédie se odehrála minulý týden ve středu v Purkyňově ulici v Přerově. Podle obyvatel domu příjezdu policie předcházelo zmatené chování matky dítěte. "Ráno kolem 8:30 pobíhala po sklepě, byla celá špinavá, pravděpodobně od krve a křičela něco o satanovi. Přijeli poté policisté a vyšetřovali to," řekla Televizi Přerov Markéta Šmídová, jedna z obyvatelek domu, kde se tragédie odehrála.

V Olomouckém kraji jde o druhý případ násilí vůči malému dítěti. V červenci kriminalisté obvinili stejně starého muže z pokusu o vraždu ročního dítěte v Olomouci. Batole s vážným poraněním hlavy po jeho útoku přežilo jen díky péči lékařů. Čin se stal loni v listopadu, policisté jej vyšetřovali a hledali důkazy proti muži několik měsíců. I jemu hrozí 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest, soud jej poslal do vazby.

 

Právě se děje

Další zprávy