Ze srbského kamionu unikal styren, zasahovali hasiči

Domácí Domácí
17. 2. 2012 16:36
Dálnici D5 by uzavřeli, jen když by při přečerpávání styrenu nastala mimořádná událost
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: HZS Plzeňského kraje

Vráž (Berounsko) - Na dálnici D5 stojí od čtvrtka kamion s unikající nebezpečnou látkou, v pátek odpoledne se látka přečerpává do jiné cisterny.

Dálnice u Vráže na Berounsku měla být podle původních informací policie po 15:00 kvůli přečerpávání uzavřena v obou směrech, zatím však provoz přerušen nebyl. Dálnice bude uzavřena pouze v případě, že při přečerpávání nastane mimořádná událost, řekl ČTK pracovník oddělení dálniční policie v Rudné u Prahy.

Srbský kamion objevili ve čtvrtek kolem 16:00 policisté při silniční kontrole. Z cisterny unikal nebezpečný styren na dvou místech - pláštěm a kohoutem. "Únik je malý, tekutina odkapává," řekla mluvčí berounské policie Lenka Uriánková. Policie vozidlo odstavila a zakázala mu pokračovat v jízdě.

Podle mluvčí krajských hasičů Lenky Kostkové poslala srbská firma na místo vlastní cisternu, která k Vráži dorazila v pátek kolem 14:00. Její technický stav na místě zkontrolovali hasiči, policisté, pracovníci krajského úřadu a technici.

Styren má narkotické a lokálně dráždivé účinky, patří mezi rakovinotvorné látky.

 

 


Zobrazit na amapy.cz

 

Právě se děje

před 22 minutami

Při nehodě dodávky na Vyškovsku se zranilo deset lidí

Deset lidí se dnes nad ránem zranilo při havárii mikrobusu u Nesovic na Vyškovsku, uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Silnice I/50, která je hlavním tahem ze Slovenska na Brno, byla přes hodinu neprůjezdná, problémy v dopravě ale nebyly. Před pátou ranní už se dalo místem projet.

Nehoda se stala okolo půl čtvrté, vozidlo mělo ukrajinskou značku. "Auto vyjelo ze silnice a převrátilo se přes střechu. Potom zůstalo stát na kolech mimo silnici v poli," uvedl Mikoška. Podle něj cestovalo v autě dvanáct lidí. "Všichni byli při našem příjezdu mimo vozidlo, nemuseli jsme nikoho vyprošťovat. Deset lidí se zranilo. Z toho bylo sedm mužů a tři ženy," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy