dálnice D5

Dálnici D5 odpoledne blokovala nehoda dodávky s motorkou, motocyklista zemřel

Na dálnici D5 u Prahy ve středu zemřel motocyklista, který ujížděl policii. Při jízdě po dálnici se otočil do protisměru, kde se srazil s dodávkou. Druhý řidič je vážně zraněný, vrtulník ho přepravil do nemocnice. Dálnice byla kvůli nehodě v obou směrech dočasně uzavřena, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Nehoda se stala před 13:00 na pátém kilometru. "Motocyklista ujížděl hlídce, nerespektoval výzvy k zastavení. Policisté z dálničního oddělení Rudná mu naměřili rychlost více než 200 kilometrů v hodině," uvedla Richterová.

Motorkář jel podle ní ve směru na Plzeň a na pátém kilometru se otočil do opačného směru na Prahu, kde se čelně střetl s dodávkou. Policie původně uváděla, že šlo o osobní auto, později informaci upřesnila. Motorkář na místě podlehl zraněním a druhý řidič zůstal v autě zaklíněný. "Hasiči ho vyprostili a předali záchranné službě," řekl mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel. Bylo také nutné uhasit motorku, která po nehodě začala hořet. "Motocyklista na místě zemřel, řidiče dodávky vrtulník transportoval s těžkým zraněním do pražské nemocnice," uvedla Richterová.

Policisté zjistili, že motorkář neměl v pořádku řidičský průkaz a správně neměl motorku vůbec řídit. "Měl platnou blokaci řidičského oprávnění. Je možné, že kvůli tomu ujížděl. Byla u něj samozřejmě také nařízena soudní pitva, jestli nebyl ovlivněn návykovou látkou," dodala mluvčí.

D5 byla nejdříve obousměrně uzavřena, kolem 13:45 byl obnoven směr na Prahu oběma jízdními pruhy. Později se podařilo částečně obnovit provoz i v opačném směru na Plzeň, auta tam jezdila odstavným pruhem. Před 17:00 byla dálnice zcela průjezdná.

Zdroj: ČTK

Dálnici D5 u Berouna uzavřela hromadná nehoda šesti aut. Dva lidé se zranili

Dálnici D5 u Berouna ve středu ráno uzavřela hromadná nehoda, havarovalo šest aut. Bylo mezi nimi jedno nákladní a jedna dodávka. Dva lidé se zranili, jednoho museli z auta vyprošťovat hasiči. Směr na Plzeň byl zhruba hodinu neprůjezdný, poté se podařilo obnovit provoz jedním jízdním pruhem, řekla policejní mluvčí Marcela Pučelíková.

Událost byla hlášena kolem 6:45 na 17. kilometru ve směru na Plzeň. Podle Pučelíkové bourala čtyři osobní auta, jedna dodávka a jeden nákladní vůz. "Byly to čtyři nehody celkem šesti aut, jednoho člověka vystřihávali z auta hasiči," uvedla mluvčí.

Před místem hromadné nehody se vytvořila kolona, objížďka vedla přes Beroun. Kolem 8:00 auta začala jezdit levým jízdním pruhem, o více než hodinu později i pravým. Na krajnici zůstalo stát jedno havarované vozidlo, které čekalo na odtah. Příčinu nehody policie vyšetřuje. "Dechové zkoušky řidičů byly negativní," dodala Pučelíková.

Zdroj: ČTK
Pokračovat