Havarovala cisterna s dusíkem, silnice zavřena 7 hodin

ČTK ČTK
20. 10. 2011 20:03
K nehodě došlo na Sokolovsku mezi Krásnem a Bečovem nad Teplou
Hasiči místo uzavřeli, dusík se musel přečerpat do náhradní cisterny (ilustrační foto).
Hasiči místo uzavřeli, dusík se musel přečerpat do náhradní cisterny (ilustrační foto). | Foto: HZS Karlovarského kraje

Krásno (Sokolovsko) - Mezi Krásnem a Bečovem nad Teplou ve čtvrtek hodinu před polednem havarovala cisterna převážející kapalný dusík. V jedné z ostrých zatáček sjel nákladní automobil mimo vozovku.

Cisterna sice náraz vydržela a dusík z ní neunikal, silnice ale byla téměř sedm hodin uzavřená. Vpodvečer byl provoz opět obnoven, informoval mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Hasiči místo krátce po nehodě zajistili a byli v pohotovosti, pokud by dusík, kterého automobil převážel kolem 20 tun, začal unikat. Naštěstí se to nestalo.

Na místo nehody přijela náhradní cisterna, do níž se dusík postupně přečerpával. "Silnice musela být uzavřena především z bezpečnostních důvodů, protože kapalný dusík má extrémně nízkou teplotu. Poté byl havarovaný kamion vyproštěn těžkou technikou," dodal Kasal.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy