Při hromadné nehodě na Benešovsku zemřeli dva lidé

ČTK ČTK
Aktualizováno 1. 11. 2014 16:52
Hlavní tah z Prahy ve směru na Tábor dvě hodiny stál. Na místě zasahovaly dva zdravotnické vrtulníky.
Smrtelná nehoda u Votic, 1. listopadu 2014.
Smrtelná nehoda u Votic, 1. listopadu 2014. | Foto: ČTK

Votice (Benešovsko) - U Votic na Benešovsku havarovala v sobotu odpoledne tři osobní auta. Dva lidé zemřeli, čtyři další byli zraněni. Uvedla to policejní mluvčí Michaela Nováková. Hlavní tah z Prahy na Tábor dvě hodiny stál.

Nehoda se podle Novákové stala kolem 13:45 na silnici I/3. "Z neznámých příčin se střetla tři vozidla - Škoda Octavia, Škoda Favorit a Suzuki," uvedla mluvčí.

Nehodu nepřežila třiašedesátiletá řidička Škody Octavie a sedmdesátiletý řidič suzuki. Dva cestující z favoritu přepravily vrtulníky s těžkými zraněními do nemocnic v pražských Vinohradech a Motole.

Žena měla podle mluvčí krajské záchranné služby Petry Effenbergerové vážně zhmožděný hrudník a břicho. "Muž měl také vážné poranění - zhmožděný hrudník," uvedla mluvčí.

Šestašedesátiletá spolujezdkyně ze suzuki skončila se středně těžkými poraněními hrudníku v táborské nemocnici a posledního zraněného z favoritu, šestasedmdesátiletého muže, zdravotníci přepravili do Benešova. Podle Effenbergerové z nehody vyvázl se zlomenou nohou.

Při nehodě vznikla škoda 300 tisíc korun. "Následky se ještě odklízejí, ale již brzy by měla být silnice plně průjezdná," uvedla Nováková kolem 16:30. Výraznější dopravní komplikace podle ní nevznikly, protože řidiči místo objížděli po vedlejších cestách.

 

Právě se děje

Další zprávy