Na D10 hoří motorest. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu, práci jim ztěžoval nedostatek vody

ČTK ČTK
Aktualizováno 18. 11. 2017 19:05
Hasiči dostali požár motorestu Čtyři kameny u dálnice D10 pod kontrolu, oheň se již nešíří mimo budovu. Zásah zřejmé potrvá do pozdních nočních hodin. Odhad škod je 30 milionů.
Požár motorestu na dálnici D10 | Video: Aktu.cz

Hlavenec (u Prahy) - Hasiči dostali požár motorestu Čtyři kameny u dálnice D10 nedaleko Hlavence u Prahy pod kontrolu, oheň se již nešíří mimo budovu. 

"Okolo 19:00 jsme požár lokalizovali. Redukujeme síly a prostředky, část hasičů bude odeslána zpátky na své základny," uvedl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Kvůli nedostatku vody, kterou museli přivážet z několikakilometrové vzdálenosti, byl vyhlášen nejvyšší, čtvrtý stupeň požárního poplachu.

"Máme problém s tím, že tady mezi lesy není žádná hydrantová síť. Musíme vodu kyvadlově dovážet několik kilometrů, dokonce jsme kvůli tomu museli uzavřít dálnici. Jednotky po ní najíždějí v protisměru," vysvětloval odpoledne mluvčí.  Ve směru na Prahu proto byla dálnice D10 uzavřena, aby se cisterny mohly dostat na místo co nejrychleji.

Situaci komplikovalo i to, že poblíž motorestu je benzinová čerpací stanice. U požáru zasahovalo až 40 jednotek, nikdo zatím nebyl zraněn, řekl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Požár byl oznámen kolem 11:00. Hasiči nejdříve vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu, poté třetí a nakonec čtvrtý, který platí jen při mimořádných situacích.

Hasiči dostali požár pod kontrolu krátce před půl čtvrtou odpoledne. Zásah pokračuje a je zřejmé, že potrvá do pozdních nočních hodin.

Foto: Aktu.cz

Hasiči likvidují plameny pomocí výškové techniky i ze země, večer se někteří začali vracet na základny. "Začala redukce sil a techniky, požářiště stále dohašujeme," řekl mluvčí kolem 18:30. 

Škoda se bude podle mluvčího pohybovat v řádech desítek milionů. "Hrubý odhad je 30 milionů korun," uvedl.

Foto: Aktu.cz
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy