reklama
 
 

Na D10 hoří motorest. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu, práci jim ztěžoval nedostatek vody

Aktualizováno 18. 11. 2017 19:05
Požár motorestu na dálnici D10 | Video: Aktu.cz |  01:02
Hasiči dostali požár motorestu Čtyři kameny u dálnice D10 pod kontrolu, oheň se již nešíří mimo budovu. Zásah zřejmé potrvá do pozdních nočních hodin. Odhad škod je 30 milionů.

Hlavenec (u Prahy) - Hasiči dostali požár motorestu Čtyři kameny u dálnice D10 nedaleko Hlavence u Prahy pod kontrolu, oheň se již nešíří mimo budovu. 

"Okolo 19:00 jsme požár lokalizovali. Redukujeme síly a prostředky, část hasičů bude odeslána zpátky na své základny," uvedl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Kvůli nedostatku vody, kterou museli přivážet z několikakilometrové vzdálenosti, byl vyhlášen nejvyšší, čtvrtý stupeň požárního poplachu.

"Máme problém s tím, že tady mezi lesy není žádná hydrantová síť. Musíme vodu kyvadlově dovážet několik kilometrů, dokonce jsme kvůli tomu museli uzavřít dálnici. Jednotky po ní najíždějí v protisměru," vysvětloval odpoledne mluvčí.  Ve směru na Prahu proto byla dálnice D10 uzavřena, aby se cisterny mohly dostat na místo co nejrychleji.

Situaci komplikovalo i to, že poblíž motorestu je benzinová čerpací stanice. U požáru zasahovalo až 40 jednotek, nikdo zatím nebyl zraněn, řekl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Požár byl oznámen kolem 11:00. Hasiči nejdříve vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu, poté třetí a nakonec čtvrtý, který platí jen při mimořádných situacích.

Hasiči dostali požár pod kontrolu krátce před půl čtvrtou odpoledne. Zásah pokračuje a je zřejmé, že potrvá do pozdních nočních hodin.

Hasiči likvidují plameny pomocí výškové techniky i ze země, večer se někteří začali vracet na základny. "Začala redukce sil a techniky, požářiště stále dohašujeme," řekl mluvčí kolem 18:30. 

Škoda se bude podle mluvčího pohybovat v řádech desítek milionů. "Hrubý odhad je 30 milionů korun," uvedl.

autor: ČTK | 18. 11. 2017 13:17

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Středočeský kraj

  reklama
  reklama
  reklama