Přišla zima. Na silnicích bourají auta, autobusy stojí

Domácí ČTK Domácí, ČTK
22. 1. 2014 10:00
Problémy s námrazou a sněhem jsou ve všech krajích České republiky
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: OŘ Policie Pelhřimov

Praha - Zima konečně dorazila naplno do Česka. S jejími projevy se od rána potýkají řidiči na silnicích. Na mnoha místech komplikují dopravu nehody automobilů, problémům čelí i hromadná doprava, a to včetně hlavního města.

Především v Ústeckém, Pardubickém a Moravskoslezském kraji varují silničáři před náledím. Auta se klouzají také na Liberecku. Na hlavním tahu z Liberce na Prahu narazilo auto do svodidel, což komplikuje provoz a na místě se tvoří kolona.

Hromadná dopravní nehoda způsobila chaos v dopravě v širším centru Ústí nad Labem. V Klíšské ulici havarovalo sedm osobních aut, nehoda se obešla bez vážnějších zranění.

Problémy s dopravou jsou také v Praze. Autobusy dopravního podniku mají od rána problémy především v kopcích. Nemožnost vyjet prudké stoupání zablokovala dopravu například u motolské nemocnice, potíže mají autobusy také v Liboci či na Hanspaulce.

Pražský dopravní podnik uvedl, že zastaveny jsou linky 119, 123, 131, 174, 179, 180, 191 a 347, omezení se týká oblasti Strahova, Vypichu, Petřin, Evropské a Šmukýřky. Příčinou pozastavení provozu je náledí.

Vyfoťte nástup zimy

Jak zasáhl příchod zimy do vašeho pracovního nebo denního rytmu? Způsobil sníh a náledí ve vašem okolí komplikace?

Snímky můžete posílat na adresu [email protected].

Komplikace v dopravě po metropoli lze však očekávat také na Smíchově. Server iDnes.cz uvedl, že po nehodě dvou aut se zastavila doprava v Plzeňské ulici, u hotelu Golf. U železničního mostu v Jinonicích je zase neprůjezdný levý jízdní pruh Radlické.

V Plzeňském a Olomouckém kraji komplikuje od rána orientaci na silnicích mlha.

Ve všech českých a moravských krajích se dnes musejí řidiči připravit na sníh, místy i na námrazu. Silnice jsou přesto podle silničářů vesměs s opatrností sjízdné, sněhu většinou napadlo jen několik centimetrů. 

Místy stále sněží a někde se ke sněhu přidává i déšť. Silničáři upozorňují, že srážky mohou namrzat, takže by měli řidiči být velmi opatrní. Třeba v Královéhradeckém kraji nebo Vysočině se budou i přes den pohybovat teploty jen kolem bodu mrazu.

 

Právě se děje

Další zprávy