Žalobce zrušil obvinění Mikuleckého, policie má pátrat dál

Lucie Stuchlíková Lucie Stuchlíková
4. 12. 2014 11:20
Policie na začátku listopadu obvinila zastupitele Prahy-Letňan z vydírání, podplácení a maření přípravy a průběhu voleb.
Foto: Thinkstock

Praha - Státní zástupce zrušil obvinění zastupitele Prahy-Letňan Jana Mikuleckého (ODS). Případ, o kterém deník Aktuálně.cz ve čtvrtek informoval, vrátil policistům k dalšímu prošetření.

Policisté Mikuleckého obvinili ze spáchání trestného činu vydírání, podplácení a maření přípravy a průběhu voleb nebo referenda 10. listopadu. Podle svědeckých výpovědí se Mikulecký údajně pokoušel o nakupování hlasů a o vydírání kandidátky konkurenční strany.

Politik vše popírá a proti svému obvinění podal stížnost. "Na základě této stížnosti bylo uvedené usnesení policejního orgánu zrušeno z důvodu předčasnosti a současně policejnímu orgánu uloženo vést ve věci další šetření a následně rozhodnout," uvedla státní zástupkyně Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 9 Helena Kroupová.

Členové letňanské ODS jsou přesvědčení, že se jedná o pomstu jejich někdejšího spolustraníka, exstarosty městské části Ondřeje Lněničky. Ten po hádkách stranu opustil a v letošních volbách kandidoval za hnutí Pro Prahu. A právě jedna z jeho kandidátek Petra Kavúrová spolu s manželem stojí za trestním oznámením na Mikuleckého.

Podle jejich svědectví Mikulecký chtěl, aby se vzdala kandidatury a oslabila tak Lněničkovo hnutí. Donutit se ji k tomu snažil přes manžela, který se živí úklidem domů včetně toho, ve kterém je Mikulecký předsedou společenství vlastníků.

Mikulecký měl také Kavúrovi nabízet, aby oslovil své známé s tím, že jim za hlas pro Občanskou demokratickou stranu vyplatí 200 korun. Kavúr, který chtěl celou věc nahlásit, si jednu ze schůzek nahrál a nahrávku pak předal policii.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Kapela Green Day nebo raper Stormzy kvůli koronaviru ruší asijské turné

Americká rocková kapela Green Day, která 19. června vystoupí na královéhradeckém festivalu Rock for People, v pátek zrušila asijské turné kvůli obavám z šíření koronaviru a omezení cestování i hromadných akcí. V Singapuru, Bangkoku, Tchaj-peji, Hongkongu, Soulu nebo Tokiu měla sestava vystoupit začátkem března předtím, než v květnu přejede do Evropy. "Víme, že je to otrava, a na vás všechny se těšíme. Lístky ale nevyhazujte, brzy oznámíme nová data koncertů," slibují Green Day. Kvůli koronaviru už koncerty v Asii odřekli také celosvětově úspěšný korejský boyband BTS, americký R&B zpěvák Khalid nebo britský raper Stormzy. Ten příští středu 4. března vystoupí v pražské Malé sportovní hale.

Zdroj: Reuters
před 2 hodinami

Trump nominoval do čela amerických rozvědek opět Johna Ratcliffea

Americký prezident Donald Trump nominoval do funkce šéfa amerických tajných služeb (DNI) znovu republikánského kongresmana Johna Ratcliffea, kritizovaného pro nedostatek zkušeností. Šéf Bílého domu svou volbu oznámil v noci na sobotu na twitteru.

Trump nominoval Ratcliffea do čela amerického civilního a vojenského špionážního aparátu již koncem července. Počátkem srpna však nominaci stáhl poté, co americká média a politici kritizovali Ratcliffeovy malé zkušenosti v oblasti tajných služeb.

Další zprávy