Žalobce zrušil obvinění Mikuleckého, policie má pátrat dál

Lucie Stuchlíková Lucie Stuchlíková
4. 12. 2014 11:20
Policie na začátku listopadu obvinila zastupitele Prahy-Letňan z vydírání, podplácení a maření přípravy a průběhu voleb.
Foto: Thinkstock

Praha - Státní zástupce zrušil obvinění zastupitele Prahy-Letňan Jana Mikuleckého (ODS). Případ, o kterém deník Aktuálně.cz ve čtvrtek informoval, vrátil policistům k dalšímu prošetření.

Policisté Mikuleckého obvinili ze spáchání trestného činu vydírání, podplácení a maření přípravy a průběhu voleb nebo referenda 10. listopadu. Podle svědeckých výpovědí se Mikulecký údajně pokoušel o nakupování hlasů a o vydírání kandidátky konkurenční strany.

Politik vše popírá a proti svému obvinění podal stížnost. "Na základě této stížnosti bylo uvedené usnesení policejního orgánu zrušeno z důvodu předčasnosti a současně policejnímu orgánu uloženo vést ve věci další šetření a následně rozhodnout," uvedla státní zástupkyně Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 9 Helena Kroupová.

Členové letňanské ODS jsou přesvědčení, že se jedná o pomstu jejich někdejšího spolustraníka, exstarosty městské části Ondřeje Lněničky. Ten po hádkách stranu opustil a v letošních volbách kandidoval za hnutí Pro Prahu. A právě jedna z jeho kandidátek Petra Kavúrová spolu s manželem stojí za trestním oznámením na Mikuleckého.

Podle jejich svědectví Mikulecký chtěl, aby se vzdala kandidatury a oslabila tak Lněničkovo hnutí. Donutit se ji k tomu snažil přes manžela, který se živí úklidem domů včetně toho, ve kterém je Mikulecký předsedou společenství vlastníků.

Mikulecký měl také Kavúrovi nabízet, aby oslovil své známé s tím, že jim za hlas pro Občanskou demokratickou stranu vyplatí 200 korun. Kavúr, který chtěl celou věc nahlásit, si jednu ze schůzek nahrál a nahrávku pak předal policii.

 

Právě se děje

Další zprávy