Starosta Letňan zažil žhářský útok, vše se vyšetřuje

Lucie Stuchlíková Luděk Mádl Lucie Stuchlíková, Luděk Mádl
28. 6. 2012 17:43
Před domem politika ODS začala hořet dvě auta, požár se rozšířil i na rodinný dům
Starosta Prahy 18 Ondřej Lněnička.
Starosta Prahy 18 Ondřej Lněnička. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Ondřej Lněnička, starosta Prahy 18 zvolený za ODS, měl na čtvrtek těžkou noc. Ohnivou. Před jeho domem v pražské Zelenči vzplála dvě auta a oheň přeskočil na rodinný dům.

Podle hasičů je pravděpodobné, že oheň někdo založil úmyslně.

"Teď nemám čas, zavolám vám později," řekl Ondřej Lněnička deníku Aktuálně.cz.

Že hořelo právě u starosty Letňan, potvrdil Lněničkův kolega, pražský náměstek Ivan Kabický (ODS). "Vypadá to tak, že oheň byl založen pod služebním autem," uvedl Kabický.

Kromě svého politického působení se Lněnička angažuje i v orgánech Fotbalové asociace ČR, konkrétně je členem její odvolací a revizní komise.

Ve čtvrtek ale na její schůzi scházel, právě kvůli nočnímu požáru. "Ano, vaše informace jsou přesné," potvrdila Markéta Haindlová, předsedkyně této fotbalové komise.

Hasičům byl požár ohlášen ve 3:15. Po příjezdu tří jednotek hasičů hořela dvě auta - Škoda Yeti a Chevrolet Captiva. Oheň částečně zasáhl i zeď domu a poškodil okno, dveře i část střechy nad vozidly, upřesnila mluvčí.

Obyvatelé domu nebyli zraněni. Požár se podařilo zlikvidovat ve čtvrt na pět ráno. Škoda byla vyčíslena na 1,5 milionu korun.

"Je pravděpodobné, že auta někdo zapálil úmyslně, nicméně příčinu ohně vyšetřovatelé zjišťují," řekla pro ČTK mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy