Náměstek primátora Kabický už není starostou Letňan

ČTK ČTK
15. 3. 2011 21:20
Jeho nástupcem se na radnici Prahy 18 stal dosavadní radní Ondřej Lněnička (ODS)

Praha - Pražské Letňany mají od úterka nového starostu. Na tento post na zastupitelstvu rezignoval Ivan Kabický(ODS), který je od podzimních voleb zároveň náměstkem pražského primátora.

Jeho nástupcem se na radnici Prahy 18 stal dosavadní radní Ondřej Lněnička (ODS). Zvolený byl 14 hlasy z 21.

Kabický má na radnici hlavního města na starosti zdravotnictví, volný čas a výstavnictví. Obě funkce nechtěl dlouhodobě vykonávat. Na letňanské radnici chtěl ale ještě připravit rozpočet na tento rok. Proto rezignoval až v úterý, když rozpočet zastupitelům předložil. Řadovým zastupitelem Letňan ale Kabický zůstane.

Jeho nástupcem se stal sedmatřicetiletý radní Lněnička, spoluvlastník advokátní kanceláře. V letňanském zastupitelstvu působil už v minulém volebním období. Loni za ODS v Praze neúspěšně kandidoval ve sněmovních volbách.

Podobně jako Kabický zastával od voleb dvě funkce starosta Prahy 8 Josef Nosek (ODS). Ten se stal rovněž náměstkem primátora. Nosek rezignoval na konci února, v křesle starosty jej nahradil radní Jiří Janků.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Havlíčková je juniorskou vicemistryní světa v běhu do vrchu

Barbora Havlíčková se stala juniorskou vicemistryní světa v běhu do vrchu. Devatenáctiletá běžkyně na lyžích ve svém doplňkovém sportu na šampionátu v Argentině nestačila jen na Angelu Matteviovou z Itálie a přidala další cenný kov k evropskému juniorskému zlatu z červencového šampionátu v Zermattu.

Havlíčková běžela závod jen z lyžařské přípravy, přesto v deštivé Argentině uspěla na zhruba sedm a půl kilometru dlouhé trati, která byla těsně před závodem upravena. Zmizel z ní nebezpečný přeběh přes řeku.

S italskou rivalkou si prohodily pořadí z kontinentálního mistrovství, kde rovněž obsadily první a druhé místo. Ve Švýcarsku vyhrála s náskokem 51 sekund česká reprezentantka, tentokrát byla o 44 sekund rychlejší Italka. Na stříbrné pozici byla ale Havlíčková bezpečně.

Úspěch mladých českých závodnic podtrhla čtvrtým místem Alena Matějáková, kterou dělilo jen pět sekund od bronzové Francouzky Jade Rodriguezové. Další dvě Češky Anežka Ševčíková a Gabriela Veigertová skončily na začátku třetí desítky. Mezi juniory byl Benjamin Vrbovský patnáctý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy