Náměstek primátora Kabický už není starostou Letňan

ČTK ČTK
15. 3. 2011 21:20
Jeho nástupcem se na radnici Prahy 18 stal dosavadní radní Ondřej Lněnička (ODS)

Praha - Pražské Letňany mají od úterka nového starostu. Na tento post na zastupitelstvu rezignoval Ivan Kabický(ODS), který je od podzimních voleb zároveň náměstkem pražského primátora.

Jeho nástupcem se na radnici Prahy 18 stal dosavadní radní Ondřej Lněnička (ODS). Zvolený byl 14 hlasy z 21.

Kabický má na radnici hlavního města na starosti zdravotnictví, volný čas a výstavnictví. Obě funkce nechtěl dlouhodobě vykonávat. Na letňanské radnici chtěl ale ještě připravit rozpočet na tento rok. Proto rezignoval až v úterý, když rozpočet zastupitelům předložil. Řadovým zastupitelem Letňan ale Kabický zůstane.

Jeho nástupcem se stal sedmatřicetiletý radní Lněnička, spoluvlastník advokátní kanceláře. V letňanském zastupitelstvu působil už v minulém volebním období. Loni za ODS v Praze neúspěšně kandidoval ve sněmovních volbách.

Podobně jako Kabický zastával od voleb dvě funkce starosta Prahy 8 Josef Nosek (ODS). Ten se stal rovněž náměstkem primátora. Nosek rezignoval na konci února, v křesle starosty jej nahradil radní Jiří Janků.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Japonská sonda se vzorky z asteroidu přistane příští týden

Kapsle se vzorky odebranými loni z asteroidu Rjugu japonskou sondou Hajabusa 2 se dostane na Zemi už koncem příštího týdne. V neděli 6. prosince časně ráno místního času přistane v jihoaustralské písečné poušti, napsal zpravodajský server ScienceAlert.

Hajabusa 2 se vydala na cestu k planetce ze základny na jihu Japonska začátkem prosince před šesti lety. Ke svému cíli dorazila v polovině roku 2018, po letu vesmírem trvajícím tři a půl roku. Na podzim téhož roku pak zahájila plnění záměru celého projektu - hledat stopy původu Sluneční soustavy.

Vědci podle webu ScienceAlert předpokládají, že kapsle se 100 miligramy materiálu z planetky přistane v poušti státu Jižní Austrálie mezi 03:30 a 04:30 místního času (17:30 a 18:30 SEČ). Na základně australského královského letectva ve městě Woomera se už více než týden na tento okamžik pilně připravují, především na pátrání po kapsli a na její následnou přepravu do Japonska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy