Připravte se, metro čekají opravy. Zavře se řada stanic

Domácí Domácí
Aktualizováno 6. 11. 2013 11:08
Anděl, Karlovo náměstí, Muzeum. Pražskou dopravu čeká zatěžkávací zkouška
Snímek je ilustrační.
Snímek je ilustrační. | Foto: DPP

Praha - Pražský dopravní podnik chystá rozsáhlé opravy stárnoucích stanic pražského metra.

Píše o tom server Lidovky.cz, podle jehož informací jsou opravy naplánované od příštího léta. Sotva skončí uzavírka Národní třídy na lince metra B, začnou stavební úpravy na dalších sedmi stanicích. Lidovky jmenují vytížený Anděl, Karlovo náměstí, ale třeba také Opatov či Muzeum.

Stanice Muzeum, ležící na lince A, by se měla na rok uzavřít na konci příštího roku. "Musí být vyměněn krycí a nosný systém obkladů stanice, která byla částečně zasažena povodní v roce 2002," řekla serveru mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková. Aby se předešlo chaosu, provoz na jedné koleji by měl být zachován.

Na Andělu, Karlově náměstí, Palmovce a Náměstí Republiky se pak budou měnit eskalátory a rekonstruovat osvětlení. Stanice ovšem nebudou uzavřeny zcela, opravy zasáhnou vždy jen jeden ze vstupních vestibulů.

Po roce 2015 pak budou podle Lidovek.cz úplně uzavřeny na šest až deset měsíců také některé hlubinné stanice s jediným vestibulem. První z nich - Invalidovna - přijde dokonce o svůj nadzemní vchod, protože na jeho místě vyroste kancelářský komplex Centrum Invalidovna investora Erste Group Immorent.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 6 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy