V pražské třídírně odpadů leželo torzo ženského těla

ČTK ČTK
9. 7. 2014 11:42
Policisté nyní zjišťují, odkud popelářský vůz trup přivezl.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Praha - V třídírně odpadů v ulici Ke Kablu v Praze 10 bylo mezi dovezenými odpadky ve středu brzy ráno nalezeno torzo ženského těla. Případem se zabývají kriminalisté, kteří nařídili soudní pitvu. Výsledky by měly objasnit příčinu smrti.

Nález těla policistům oznámil jeden z pracovníků třídírny ve čtyři hodiny ráno. „Tělo bylo do třídírny s největší pravděpodobností dovezeno svozovým vozidlem," řekl serveru iDnes.cz mluvčí pražské policie Jan Daněk. Policisté nyní zjišťují, odkud popelářský vůz tělo přivezl.

Podobný případ se stal loni v říjnu, kdy se na březích Vltavy objevily kusy ženského těla. V květnu kriminalisté zjistili totožnost mrtvé.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy