Policie ví totožnost ženy, jejíž části těla vyplavila Vltava

Prokop Vodrážka
21. 5. 2014 11:53
Obětí byla s největší pravděpodobností žena bez domova. Policie případ řeší od loňského října.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Praha – Policie již zná totožnost ženy, jejíž části těla byly nalezeny v průběhu loňského října ve Vltavě v Praze. Podle dostupných informací se pravděpodobně jednalo o bezdomovkyni.

"Díky systematické práci policie se prověřování případu posunulo do fáze, že se podařilo oběť ztotožnit," řekla serveru Novinky.cz mluvčí státního zastupitelství Štěpánka Zenklová. Další podrobnosti k případu ovšem odmítla sdělit, a jelikož si státní zastupitelství vyhradilo právo poskytovat k případu informace, sdílnější nebyla ani policie.

Podle televize Nova pomohlo k identifikaci ženy objevení místa, odkud pachatel naházel část lidského těla do řeky. Kromě toho pomohl vyšetřovatelům při identifikaci také rozbor DNA.

Části lidského těla se začaly ve Vltavě objevovat na začátku loňského října. Nejprve našli policisté u veslařského klubu část lidské nohy, další dny objevili části ruky, trupu a pytel s dalšími ostatky. Detektivové stále nenašli hlavu oběti, která by pomohla při její identifikaci. Pachatel činu policii zatím stále uniká.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy