reklama
 
 

Linkový autobus v Praze po nehodě narazil do budovy statistického úřadu. Několik lidí je zraněných

Aktualizováno 19. 7. 2018 17:26
Autobus v Praze po nehodě narazil do budovy statistického úřadu. Několik lidí je zraněných | Video: |  00:53
K incidentu došlo v ulici Na Padesátém. V místě je průjezdný pouze jeden jízdní pruh.

Praha - V pražských Strašnicích se ve čtvrtek dopoledne srazil autobus MHD se dvěma osobními auty. Po střetu autobus narazil do budovy Českého statistického úřadu (ČSÚ), podle hasičů je poškozeno převážně opláštění budovy.

Nehoda si vyžádala pět lehce zraněných, záchranná služba převezla do nemocnic čtyři lidi. Na Twitteru to uvedli mluvčí policistů, hasičů a záchranné služby. Předběžný odhad škody na autobusu podle mluvčí dopravního podniku Hany Pohanové přesahuje 100 tisíc korun.

Nehoda se stala okolo 11:00 v ulici Na Padesátém. V místě nehody byl přes den průjezdný pouze jeden jízdní pruh, uvedli policisté. Pohanová před 15:00 řekla, že autobus byl již z místa nehody odtažen, provoz by se tak měl podle policie vrátit do normálu.

"Po střetu s osobními vozidly narazil autobus do pláště budovy jednoho z tamních úřadů. Na místě zasahují i ostatní složky integrovaného záchranného systému," uvedla na Twitteru po nehodě policie. Mluvčí Českého statistického úřadu Petra Báčová se k nehodě nechtěla vyjadřovat. "Obraťte se na policii," řekla.

Na místě zasahovali hasiči z centrály a Strašnic. "Na místě je policie a záchranná služba, která si převzala do péče čtyři zraněné osoby. Provádíme průzkum pláště budovy, která byla dopravní nehodou zasažena," uvedli dopoledne hasiči. Později dodali, že byl poškozen hlavně plášť budovy. "Po dohodě s hasiči DPP jim místo předáváme a naše jednotky se vrací na své základny," uvedli.

Záchranná služba na Twitteru napsala, že na místě bylo ošetřeno pět lidí, čtyři zranění byli přepraveni do nemocnice. "Na místě bylo ošetřeno pět osob (dvě ženy a tři muži - řidiči). Čtyři osoby jsme transportovali do nemocnic, u jednoho muže sepsán negativní reverz. Jednalo se pouze o lehčí poranění," uvedli záchranáři.

Server Blesk.cz uvedl, že na křižovatce u budovy ČSÚ, kde se nehoda stala, nefungují semafory, jsou prý v rekonstrukci. Podle Martina Lubojeckého, který byl v autobuse, když havaroval, se jedno z aut střetlo s autobusem právě na křižovatce.

"Všiml jsem si toho v momentě, kdy BMW vjelo do křižovatky zleva. Blížilo se stejnou rychlostí jako autobus, ani jedno z aut ze začátku nebrzdilo. Přišlo mi, že řidič auta si ze začátku ani nevšiml, že tam ten autobus jede," řekl. Autobus podle něj vrazil přímo do auta. "Zdálo se mi, že se řidič autobusu snažil, aby netrefil stromy ani budovu, ale nemohl se jim vyhnout úplně," řekl Lubojecký.

autor: ČTK | 19. 7. 2018 11:26

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama