V Praze se srazilo auto s tramvají, jeho řidič má zlomenou klíční kost

ČTK ČTK
9. 7. 2018 13:36
V ulici Na Petřinách v Praze 6 se dnes srazila tramvaj s osobním autem, jehož řidič byl při tom zraněn. Tramvaje v místě nehody nahradily autobusy, auta ve směru z centra jezdí odklonem. Informovali o tom mluvčí policie Tomáš Hulan a záchranné služby Jana Poštová. Nehoda se stala kolem 11:45 a na místo vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Zraněného řidiče vyprostili hasiči z havarovaného vozu a předali ho záchranářům. Muž má zlomenou klíční kost, píše pražská záchranka na Twitteru. Provoz tramvajových linek číslo 1 a 2 byl v místě nehody zastaven a místo nich jezdí mezi stanicemi Vozovna Střešovice a Sídliště Petřiny autobusy.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: DPP
 

Právě se děje

před 20 minutami

Růst ekonomiky loni zpomalil na 2,5 procenta, uvedl ČSÚ ve zpřesněném odhadu

Česká ekonomika loni meziročně vzrostla o 2,5 procenta. Ve srovnání s rokem 2018 kdy hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 2,8 procenta, tak její růst mírně zpomalil. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku ekonomika meziročně vzrostla o dvě procenta a mezičtvrtletně o 0,5 procenta. V úetrý to uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).

Statistici tak zpřesnili své předchozí odhady z počátku března. Podle nich loňský růst ekonomiky činil 2,4 procenta a ve čtvrtém čtvrtletí HDP meziročně stoupl o 1,8 procenta a mezičtvrtletně o 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Vojáci, u kterých byly prohlídky kvůli smrti Vahidulláha Chána, u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud odmítl stížnosti devíti vojáků, u kterých vojenská policie loni v červenci provedla prohlídky kvůli vyšetřování smrti Afghánce Vahidulláha Chána. Stížnosti zpochybňovaly neodkladnost prohlídek i způsob jejich provedení. Někteří vojáci byli zadrženi na pracovišti, pro všechny prý prohlídky znamenaly závažnou psychickou zátěž. Soud ale podněty ve spojeném řízení odmítl, považoval je za předčasné, zjistila ČTK z usnesení.

Příslušník afghánských ozbrojených sil Chán zastřelil předloni na podzim českého psovoda Tomáše Procházku na afghánské základně Šindánd v provincii Herát. Afghánský voják byl zatčen a vzat do vazby západních sil. Vyslýchali jej Češi i Američané. Krátce poté, kdy byl vrácen afghánským jednotkám, muž zemřel. Následovalo vyšetřování na obou stranách Atlantiku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy