V Praze se srazilo auto s tramvají, jeho řidič má zlomenou klíční kost

ČTK ČTK
9. 7. 2018 13:36
V ulici Na Petřinách v Praze 6 se dnes srazila tramvaj s osobním autem, jehož řidič byl při tom zraněn. Tramvaje v místě nehody nahradily autobusy, auta ve směru z centra jezdí odklonem. Informovali o tom mluvčí policie Tomáš Hulan a záchranné služby Jana Poštová. Nehoda se stala kolem 11:45 a na místo vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Zraněného řidiče vyprostili hasiči z havarovaného vozu a předali ho záchranářům. Muž má zlomenou klíční kost, píše pražská záchranka na Twitteru. Provoz tramvajových linek číslo 1 a 2 byl v místě nehody zastaven a místo nich jezdí mezi stanicemi Vozovna Střešovice a Sídliště Petřiny autobusy.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: DPP
 

Právě se děje

před 30 minutami

Trump zrušil veškeré sankce, které USA uvalily na Turecko kvůli operaci v Sýrii

Americký prezident Donald Trump nařídil zrušit veškeré sankce, které Spojené státy minulý týden uvalily na Turecko kvůli jeho vojenskému vpádu na severovýchod Sýrie. Trump to oznámil na tiskové konferenci s tím, že Turecko informovalo americkou vládu, že v Sýrii ukončí bojové operace a že klid zbraní bude trvalý.

Trump také naznačil, že sankce proti Turecku mohou být opět uvaleny, pokud by se "stalo něco, co by se mu nelíbilo".

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Pohledávky britské Citibank vůči OKD jsou platné, rozhodl soud

Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce se odvolají. Rozhodnutí soudu právníci obou stran odmítli komentovat.

Těžební firma OKD se do úpadku dostala v roce 2016. Insolvenční správce Lee Louda tehdy pohledávky Citibank zamítl, a banka se tak nemohla účastnit insolvenčního řízení, jinak by byla největším věřitelem firmy. Citibank zastupuje držitele dluhopisů, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež v té době byla majitelem OKD. Společnost OKD za tyto závazky ručila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy