Jste zdrogovaní a bijete mě, obvinil řidič policisty po zběsilé jízdě Prahou

Domácí Domácí
15. 8. 2016 12:48
Policie v noci na pondělí honila po pražské Vinoři nebezpečného řidiče. Muž odmítl dechovou zkoušku a nespolupracoval ani na služebně, kde začal mlátit hlavou o zeď a na policisty křičel, že ho bijí. Tvrdil navíc, že jsou zdrogovaní. Kvůli tomu musela na služebnu dorazit další hlídka, aby u kolegů provedla orientační testy.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha – Pražští policisté řešili v noci na pondělí případ nebezpečného čtyřiačtyřicetiletého řidiče, který navíc hlídku na služebně obvinil, že je pod vlivem drog.

První hlídka si muže všimla, když s autem prudce vyrazil z Bohdanečské ulice, kde vjel ve vysoké rychlosti do protisměru. Na výzvy policistů ale nereagoval a zastavit se ho podařilo až o několik několik ulic dál, kam se vrátil okruhem po zběsilé jízdě okolo Ctěnického zámku.

"Ještě než policisté stačili cokoli říct, vystoupil z místa řidiče muž, který okamžitě vykřikoval, že vozidlo neřídil," popsala policejní mluvčí Iveta Martínková. Řidič měl v autě rozpitou plechovku s pivem, dechovou zkoušku ale odmítl. Policisté ho pak převezli na služebnu.

"Ve chvíli, kdy muže podezřelého z přestupku posadili na lavici, začal opakovaně mlátit hlavou o zeď, přičemž křičel, že ho policisté bijí," uvedla Martínková.

Následně navíc řidič obvinil policisty, že jsou zdrogovaní. Na místo proto musela vyrazit další, nezúčastněná hlídka a provést u svých kolegů orientační testy na drogy a také dechové zkoušky. Všechny byly negativní.

Až poté se policisté dostali k zadokumentování řidičových přestupků – neuposlechnutí výzvy k zastavení vozidla a odmítnutí dechové zkoušky. Za to mu hrozí pokuta až do padesáti tisíc korun a zákaz řízení. Kvůli nebezpečné jízdě mu také na místě odebrali řidičský průkaz.

 

Právě se děje

Další zprávy