Řidič v Praze naboural čtyři zaparkovaná auta, svoje BMW převrátil na bok. Z místa utekl

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 5. 2016 14:32
Neznámý řidič v pražské Lublaňské ulici naboural čtyři zaparkovaná auta. Řidič, kterému se při nehodě podařilo svůj vůz BMW převrátit na bok, z místa utekl a policie po něm pátrá. Nedaleko místa dnešní nehody před více než měsícem naboural 29 aut bývalý policejní pedagog a důstojník Karel Kadlec.
Převrácené BMW v Lublaňské ulici
Převrácené BMW v Lublaňské ulici | Foto: HZS hl. m. Praha

Praha - V Lublaňské ulici v Praze naboural neznámý řidič čtyři zaparkovaná auta a pak z místa utekl. Jeho BMW skončilo po nehodě na boku opřené o zaparkovaná auta, nemohl tak z místa ujet.

Policisté po řidiči pátrají. "Nehodu prošetřují policisté z oddělení dopravních nehod. Zjišťují příčiny události a míru zavinění. Řidič automobilu z místa utekl. V tuto chvíli nevíme, jestli byl řidič vlastníkem převráceného automobilu," informoval mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Kromě policistů na místo nehody přijeli hasiči a odtahová služba.

"U nehody osobního automobilu, který naboural další čtyři zaparkované vozy, provedli hasiči protipožární opatření a zkontrolovali, zda nedošlo k úniku provozních kapalin," uvedla mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. Přivolaná odtahová služba pak posunula nabouraná vozidla tak, aby mohli hasiči havarované BMW postavit na kola.

Nedaleko místa úterní nehody před více než měsícem naboural 29 aut bývalý policejní pedagog a důstojník Karel Kadlec. V úterý 12. dubna na Vinohradech postupně narážel do vozů, které stály podél silnice.

Kadlecovi bylo zjištěno 1,31 promile alkoholu, před jízdou zřejmě kombinoval alkohol s léky. Škoda na havarovaných vozech byla vyčíslena na více než dva miliony korun. Kadlec později uvedl, že si uvědomuje následky svého jednání a chce zaplatit způsobené škody.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před víc než měsícem převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie zasáhla slzným plynem a zábleskovými granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, se policie snažila střelbou rozehnat tamní demonstraci, není ale jasné, zda použila ostré náboje nebo gumové projektily.

Zatím nejsou zprávy, že by při nedělních demonstracích byli mrtví či zranění. Protesty v dalších městech jsou dosud podle informací Reuters poklidné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy