Exstarosta Prahy 11 Mlejnský obžalován. Město měl připravit o 62 milionů

ČTK ČTK
13. 4. 2020 21:39
Bývalý starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský (dříve ODS, nyní Jižní Město - náš domov) čelí obžalobě kvůli údajně fiktivním úpravám hřišť se škodou 62 milionů korun. Uvedl to v pondělí server IHNED.cz na základě vyjádření státního zastupitelství. Obžalováno bylo včetně Mlejnského osm lidí. Čtyři ze stíhaných včetně Mlejnského jsou nadále v zastupitelstvu.
Dalibor Mlejnský, starosta Prahy 11
Dalibor Mlejnský, starosta Prahy 11 | Foto: ÚMČ Praha 11

Mlejnský už dříve jakoukoli vinu popřel. Stíhán je kromě kauzy s úpravami hřišť také v dalším případě, kde podle webu čelí spolu s dalšími lidmi podezření z machinací s obecními pozemky.

V souvislosti s revitalizací dětských hřišť padla obvinění v roce 2016. Zhruba šest desítek hřišť se radnice rozhodla obnovit v roce 2008 a získala na to i dotaci 43 milionů korun od Evropské unie. Podle následné prověrky Nejvyššího kontrolního úřadu ale velká část fakturovaných prací vůbec nebyla provedena. Obžaloba na osm lidí pak byla podána letos koncem března. "Porušili zákonem uloženou povinnost, opatrovat a spravovat cizí majetek, a tímto jinému způsobili škodu velkého rozsahu," řekl serveru mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.

"Nepochybuji o tom, že vše bylo v pořádku. Bylo několik kontrol, ty konstatovaly, že všechno bylo v pořádku, a až potom byly ty peníze vyplaceny," řekl už dříve serveru Mlejnský, který je v Praze 11 nadále v zastupitelstvu, ale nyní v opozici. Spolu s ním byl podle serveru IHNED.cz obžalován také třeba současný vedoucí majetkoprávního odboru radnice Prahy 11 Kvido Boublík.

 

Právě se děje

Další zprávy