Policie našla v sobotu v Sázavě mrtvého muže, po zmizelých mladících stále pátrá

ČTK ČTK
8. 8. 2020 16:41
Policejní potápěč objevil v sobotu v Sázavě na Benešovsku tělo 56letého pohřešovaného plavce. Kutnohorští policisté také třetím dnem pokračovali v pátrání po dvou 16letých mladících, kteří se šli u Soběšína koupat do Sázavy a od té doby jsou nezvěstní. Zatím bez úspěchu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Policisté v sobotu prohledávali Sázavu hned ve dvou případech zmizelých plavců. Jedním z nich byl 56letý muž, který se šel v pátek vykoupat a od té doby byl nezvěstný.

Do okolí kempu Cíl na Benešovsku byli povoláni kromě pozemních hlídek také psovod, kriminalisté, potápěči z poříčního oddělení Slapy a hasiči s technikou. Tělo našel potápěč zhruba po dvou hodinách pod hladinou řeky poblíž kempu. "V případu byla nařízena pitva," uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policisté na Kutnohorsku také pokračovali třetím dnem v pátrání po dvou šestnáctiletých mladících, kteří se šli u Soběšína koupat do Sázavy. Psovod ani potápěči je však zatím nenašli. 

"Do dnešní pátrací akce, která začala v dopoledních hodinách, byli povolání policisté z poříčního oddělení Labe a psovod se speciálně vycvičeným psem z hlavního města Prahy," uvedla mluvčí. Policisté podle ní prohledávali řeku od místa, kde byli chlapci viděni naposledy, až k Českému Šternberku. Ve tři odpoledne byla akce ukončena s negativním výsledkem.

V neděli budou policisté v hledání chlapců pokračovat v rámci služby, velká pátrací akce se zatím neplánuje.

Mladíci se ztratili poblíž Masarykova tábora YMCA nedaleko Soběšína. Jejich zmizení bylo ohlášeno v noci na čtvrtek, dosavadní pátrací akce byly neúspěšné. Do hledání se zapojil i vrtulník s termovizí, po chlapcích bylo zároveň vyhlášeno celostátní pátrání. 

Veškeré informace o pohřešovaných policie přijme na lince 158. Jeden z mladíků je vysoký 170 až 175 centimetrů, má světlé vlnité vlasy a modré oči. Druhý měří 165 až 170 centimetrů, má hnědé rovné vlasy a šedé oči.

 

Právě se děje

Další zprávy