Kutnohorsko

Policisté našli těla obou pohřešovaných mladíků, utopili se v Sázavě

Policisté v neděli našli v řece Sázavě na Kutnohorsku těla dvou mladíků, po nichž od čtvrtka pátrali. Potápěči je objevili několik set metrů od tábora, v němž se chlapci ubytovali. U obou byla nařízena soudní pitva, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Chlapci ve věku 15 a 16 let se ztratili u Masarykova tábora YMCA nedaleko Soběšína. Potápěči dnes našli nejdříve jednoho z nich a později i druhého. "Oba mladíci byli bohužel bez známek života. Jejich těla byla nalezena přibližně půl kilometru od tábora. O nálezu jsme již vyrozuměli rodiče," uvedla Richterová. Do pátrání byli dnes zapojeni potápěči z poříčního oddělení Labe, kriminalistka a hasiči.

Zmizení mladíků bylo ohlášeno v noci na čtvrtek, dosavadní pátrací akce byly neúspěšné. Do hledání se kromě potápěčů v minulých dnech zapojili i psovod a vrtulník s termovizí. Prohledávali řeku od místa, kde byli chlapci viděni naposledy, až k Českému Šternberku. Po pohřešovaných mladících bylo zároveň vyhlášeno celostátní pátrání.

Kromě toho v sobotu policisté prohledávali řeku Sázavu také u kempu Cíl v Sázavě na Benešovsku. Hledali šestapadesátiletého muže, který se šel v pátek vykoupat a od té doby byl pohřešovaný. Tělo našel potápěč zhruba po dvou hodinách pod hladinou řeky poblíž kempu.

Zdroj: ČTK

Na Kutnohorsku hořel stroj na těžbu dřeva, škoda byla vyčíslena na čtyři miliony korun

U Onomyšle na Kutnohorsku shořel v sobotu stroj na těžbu dřeva, škoda je čtyři miliony korun. Příčinou vzniku ohně byla technická závada, informovala mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

"Vzhledem k tomu, že se událost nacházela uprostřed lesa, bylo nutné natáhnout přibližně 300 metrů dopravního vedení, protože nebylo možné s technikou zajet až na místo," uvedla mluvčí. Hořela kabina harvestoru, což je stroj, který při těžbě dříví kácí, odvětvuje, rozřezává a ukládá strom. Pod kontrolou měli hasiči oheň přibližně hodinu po nahlášení.

"Požár zasáhl pouze kabinu stroje a nerozšířil se na lesní porost," doplnila Fliegerová. Do nedělního rána na místo požáru dohlíželi dobrovolní hasiči.

Zdroj: ČTK
Pokračovat