Po pádu letadla na Havaji zahynulo 11 lidí. Používalo se pro seskoky padákem

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 6. 2019 23:13
Při pádu malého letadla zahynulo na americké Havaji jedenáct lidí. Nehodu, jejíž příčina zatím není známa, podle tamních úřadů nikdo nepřežil. Informují o tom agentury Reuters a AP. Dvoumotorové letadlo King Air havarovalo o páteční noci poblíž letiště Dillingham a po dopadu jej zachvátily plameny. Zatímco úřady příčinu vyšetřují, jeden ze svědků vypověděl, že stroj po startu letěl v nízké výšce, zavadil o stromy a zřítil se u plotu letiště. Trosky následně začaly hořet. Letadlo se podle šéfa honolulských hasičů Manuela Nevese používalo při seskocích padákem, i tentokrát byli na palubě parašutisté. Na letišti na jeho návrat čekali i členové rodin těch, kteří byli právě na palubě.
Policie na Havaji.
Policie na Havaji. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 26 minutami

Pachatele hanlivých nápisů na Havlově chalupě na Hrádečku policie nezjistila

Pachatele hanlivých nápisů na vratech chalupy bývalého prezidenta Václava Havla na Hrádečku na Trutnovsku policie nezjistila a případ odložila. Škodu policie vyčíslila téměř na 5500 korun. Nápisy neznámý pachatel na vrata nastříkal v noci na 10. října loňského roku.

"Oprávněný správce budovy se s žádnou škodou pro případ náhrady v trestním řízení nepřipojil. Samotné nápisy byly odstraněny hned po zadokumentování ze strany policie," uvedl mluvčí trutnovské policie Lukáš Vincenc. Chalupu na Hrádečku po Havlově smrti vlastní jeho manželka Dagmar Havlová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy