Důchodkyně načapala zloděje, ten ji napadl a svázal

ČTK ČTK
13. 11. 2012 9:58
Případ se stal před dvěma týdny, napadená seniorka od té doby zůstává v nemocnici
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Žichlice - Několik hodin, možná ale i více než jeden den, zůstala svázaná a bez pomoci ve svém domku na severním Plzeňsku dvaaosmdesátiletá žena.

Podle policie ji napadl a spoutal zatím neznámý pachatel nebo pachatelé, do domku ženy vlezl či vlezli nezajištěným světlíkem.

Případ se stal před dvěma týdny v Žichlicích, malé obci v jihovýchodní části okresu Plzeň-sever, napadená seniorka od té doby zůstává v nemocnici. Informace nyní potvrdila policejní mluvčí Ivana Telekešová.

"Paní v domku pachatele překvapila, ten ji napadl a svázal. Chtěl po ní peníze, nakonec ale nic nevzal. Případ se stal v období od 26. do 27. října, tedy někdy v době od pátečního rána do sobotních 13:00," uvedla.

Žena nedokázala přesně určit, jak dlouho v domku ležela, po napadení měla řadu krevních výronů, musela být ošetřena v nemocnici, tam také od té doby zůstává.

Podle informací ČTK má nyní zápal plic, není vyloučeno, že jej způsobilo podchlazení z mnohahodinového čekání na pomoc.

Podle Telekešové si žena nakonec pomoc přivolala sama, podařilo se jí dostat k mobilnímu telefonu. Policie zatím k případnému pachateli nebo pachatelům bližší informace nesdělila, podle Telekešové nyní vyhodnocuje poznatky.

Žichlice jsou částí obce Hromnice, leží 5,5 kilometru severovýchodně od Třemošné. Ve vsi žije asi 350 obyvatel.

 

Právě se děje

Další zprávy