Policie dopadla podezřelého z vraždy muže v Prostějově. Kvůli nízkému věku mu hrozí poloviční trest

ČTK ČTK
28. 8. 2018 11:44
Tělo zavražděného pětapadesátiletého muže bylo nalezeno na konci června na stavbě v Prostějově.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: iStock

Prostějov - Policisté dopadli podezřelého z vraždy pětapadesátiletého muže nalezeného na konci června na stavbě v Prostějově. Podle kriminalistů jde o mladistvého, byl obviněn z vraždy a je ve vazbě.

Informoval o tom krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Tělo bylo nalezeno v sobotu 30. června ve výkopu na staveništi v ulici Předina. Policisté zjistili, že jde o pětapadesátiletého muže z Blanenska, který se pohyboval mezi bezdomovci. Pitva prokázala, že zemřel násilnou smrtí.

"V případě zavražděného pětapadesátiletého muže z Blanenska ze dne 30. června 2018 na ulici Předina v Prostějově olomoučtí krajští kriminalisté v pátek 24. srpna 2018 zadrželi a obvinili mladistvého z provinění vraždy," uvedl policejní mluvčí. Vzhledem k věku hrozí podezřelému mladíkovi poloviční sazba za vraždu a to pět až devět let. "Vzhledem k tomu, že se jedná o mladistvého, nebudeme poskytovat další informace," dodal Hejtman.

V kraji šlo o třetí případ nálezu mrtvého. Na začátku května bylo na periferii Olomouce nalezeno tělo přikryté modrou plachtou. Policisté zjistili, že jde o jednačtyřicetiletého Ukrajince. Pitva prokázala, že zemřel násilnou smrtí, kriminalisté jeho úmrtí zatím vyšetřují pro podezření z ublížení na zdraví s následkem smrti, pachatele zatím nedopadli. Na konci května našli policisté mrtvého muže v řece Bečvě v katastru Hranic. Vzápětí dopadli dva muže ve věku 38 a 18 let a jednoho mladistvého, všichni tři podezřelí útočníci byli obviněni z těžkého ublížení na zdraví a dva z nich z vraždy. Podle kriminalistů šlo o konflikt mezi bezdomovci.

Další případ nálezu těla, tentokrát mrtvého novorozence, řešili policisté v polovině července. Tělíčko našli na poli u Věrovan na Olomoucku. Po matce stále pátrají, zda šlo o vraždu či zda dítě zemřelo přirozenou smrtí, dosud policisté neobjasnili.

V Olomouckém kraji mají dosud policisté podle informací ve statistikách sedm případů vražd nebo pokusů o ni. Loni se v regionu za celý rok stalo osm vražd a pokusů o ni, všechny kriminalisté objasnili.

 

Právě se děje

Další zprávy