Ubodal prarodiče, hrozí mu doživotí. Bouchlo mi v palici, přiznal se u soudu

ČTK ČTK
Aktualizováno 8. 1. 2016 11:55
Loni v červnu čtyřiadvacetiletý Tomáš Francl ubodal své prarodiče v noci, když spali. Babička i dědeček obžalovaného na místě vykrváceli. Po vraždění vypáčil šatní skříň v ložnici, odkud ukradl nejméně 51 000 korun, a utekl. Poté odjel do Prostějova do nočního klubu a za peníze prarodičů si užíval se společnicí, které se k vraždě přiznal. Mladíkovi hrozí 15 až 20 let nebo výjimečný trest, kterým může být i doživotí. Rozsudek by měl být znám v pondělí.
Za ubodání svých prarodičů hrozí Tomáši Franclovi výjimečný trest. (Ilustrační foto)
Za ubodání svých prarodičů hrozí Tomáši Franclovi výjimečný trest. (Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Olomouc - Před olomouckým krajským soudem stanul Tomáš Francl obžalovaný z vraždy svých prarodičů v Tovačově na Přerovsku. Čtyřiadvacetiletý muž své oběti zabil podle obžaloby v noci, když spaly.

Babičku nejprve rdousil a následně ji ubodal, svému dědečkovi zasadil ránu nožem do krku, oba na místě vykrváceli. Vrah jim poté ukradl peníze a odjel do nočního klubu do Prostějova. Muž se před soudem k činu doznal, za dvojnásobnou vraždu mu hrozí až výjimečný trest. Případ soud odročil na pondělí, kdy by mohl padnout i rozsudek.

Podle obžaloby Francl manžele napadl loni v červnu v bytě, kde s prarodiči žil. Nejprve napadl svou babičku, která spala na posteli. Přiznal, že si na ni nejprve rozsvítil. Několik minut ji rdousil rukama, až upadla do bezvědomí, a když se začala probírat, razantně ji bodl nožem do krku a následně několikrát do hrudníku.

Mladík poté odešel do obývacího pokoje, kde bodl svého dědečka do krku. Obě oběti na místě vykrvácely. Muž podle obžaloby poté vypáčil nožem šatní skříň v ložnici, odkud odcizil nejméně 51 000 korun, a utekl. Podle znalce byla intenzita násilí poměrně vysoká, obětem nebylo pomoci.

Francl se k vraždám i krádeži peněz přiznal, tvrdil však, že nešlo o vraždu s rozmyslem. Svou výpověď přerušoval pláčem. Osudný den byl prý rozčilen z práce, o půlnoci ho probudila zpráva od jeho bývalé přítelkyně.

Prý mu bouchlo v palici

"Vstal jsem, šel jsem si pro nůž a lehl si zpět do postele. Přemýšlel jsem, že se zabiju," vypověděl mladík. Nakonec zbraň použil na své bližní.

"Když jsem to provedl, dostal jsem strach, zpanikařil jsem, nevěřil jsem, že jsem ublížil své vlastní rodině. Místo toho, abych zavolal pomoc, vytáhl jsem peníze ze skříně a utekl jsem jak malý kluk," vypověděl mladík. Svůj čin odůvodnil tím, že mu "bouchlo v palici".

Nejprve po činu prý zamířil do herny, odtud odjel taxíkem do nočního klubu do Prostějova a za peníze prarodičů si užíval se společnicí, které se k vraždě přiznal. Navštívili mimo jiné spolu i olomoucký akvapark.

Nakonec se svěřil telefonicky i své bývalé přítelkyni. "Řekl mi, že zabil babičku a dědu, nevěřila jsem mu. Nakonec jsem volala známému policistovi a jeli jsme se přesvědčit, zda je to pravda. Zvonili jsme, bouchali jsme na byt a nakonec se volali hasiči," vypověděla v pátek dívka.

Chtěl zabít i svou bývalou přítelkyni

"Poté mi v telefonu řekl, že jel do Prostějova, chtěl prý udělat mně to samé co babičce a dědečkovi," dodala bývalá přítelkyně vraha. Mladíka vzápětí dopadli policisté.

Za usmrcení dvou lidí mladíkovi hrozí 15 až 20 let nebo výjimečný trest, tím může být i doživotí. Soud mu v pátek prodloužil vazbu kvůli obavě z útěku i opakování trestné činnosti. Podle soudce Aleše Vašků o tom svědčí i výpověď jeho bývalé přítelkyně a nelze u něj vyloučit agresivní jednání.

Případ dvojnásobné vraždy je v Olomouckém kraji ojedinělý, naposledy jej kriminalisté vyšetřovali před šesti lety, rovněž na Přerovsku. Případ manželů, jejichž těla se stále nenašla, není přitom dosud vyřešen.

 

Právě se děje

Další zprávy